verze pro tisk

Zvětšená prostata: nemoc, která trápí starší muže

5. únor 2013

Poměrně častým zdravotním problémem, který trápí značné procento mužské populace, je zvětšená prostata. Toto onemocnění se projevuje typickými potížemi během močení, kdy muži pociťují nutkavou bolest během vykonávání močení. Dalšími průvodními jevy zvětšené prostaty jsou také malý tlak během močení a v pokročilé fázi pak dokonce nemožnost se zcela vymočit. Člověk je tak nucen na toaletě trávit více času. Jde o onemocnění velmi nepříjemné. Obvykle trápí muže ve vyšším věku, běžně se začíná projevovat kolem 50 let, v pokročilejším věku pak již problémy s prostatou zažívá až 90% všech mužů, přičemž se ne vždy musí zvýšená prostata projevit výše uvedenými potížemi.

Pojem zvýšená prostata

Co to vlastně je prostata? Jedná se o orgán, který se nachází v oblasti močového měchýře. Skrz prostatu přitom prochází močová trubice. Prostata je také jedním z orgánů, která vylučuje sekret, jenž je obsažen v ejakulátu. V momentě, kdy člověk trpí zvýšenou prostatou, ta působí tlakem na močový měchýř. Právě z tohoto důvodu mají posléze muži potíže s močením, zejména tedy neschopnost se plně vymočit a prodlužující se doba močení.

Léčba zvýšené prostaty

Prostata je onemocněním, které se dá jen velmi těžko léčit. Spíše se dá hovořit jen o možnosti zmírnit její průvodní jevy. Kromě léků, které jsou k dostání v lékárnách, existují také různé potravinové doplňky a přírodní produkty, které napomáhají minimalizovat riziko vzniku prostaty, případně zmírňovat její následky. Pro zabránění vzniku zvýšené prostaty je však důležitá i prevence, tedy správná životospráva.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

gEFilkrbH

sobota, 14. květen 2016
12:58

This seems to be the day for this coesirvatnon. I am online before heading off to school in a minute and while I tweeted a couple of links. One of the links was an error which I quickly corrected. Not fast enough for though, who picked up the the original link, saw that it was an earlier post I had written as a reflection, and she asked to post it on The blog is challenging educators to propose sustainable solutions.I love to find a theme connecting my learning online and this promises to be an engaging conversation. Thanks for your thoughts.


posted by: gEFilkrbH (x8p6usryr(a)outlook.com) [Odpovědět]