verze pro tisk

Vybíráme kočárek pro dítě

18. květen 2012

Rodina, která očekává narození potomka, se musí ještě před příchodem dítěte na svět řádně připravit. Je nutné nakoupit plínky, postýlku a mnohé další věci. Zapomenout se samozřejmě nesmí ani na kočárek, který je velmi důležitý, neboť bez něj se maminka s dítětem na procházkách velmi nadře.

Nejdůležitější kritéria pro výběr kočárků

Kočárky prodělaly za poslední léta velký rozvoj, stále však platí stejné principy, podle kterých bychom je měli vybírat. Především je potřeba, abychom pořizovali kočárky podle nosnosti. Některé druhy kočárků jsou poměrně těžké a máme-li nosit například do schodů, pak jsou značně nepraktické. Bez problémů se však dají pořídit odlehčené varianty kočárků, které váží pár kilo. Důležitým kritériem při výběru kočárků je pak také jejich ovladatelnost. Před nákupem bychom si měli vyzkoušet, jak dobře zatáčejí, zda se s nimi dá dobře manipulovat. V tomto směru samozřejmě hraje roli i to, zda s kočárkem budeme jezdit po rovných městských cestách a chodnících, nebo budeme překonávat nějaký obtížnější terén, například lesní cesty. Ve druhém případě raději pořizujme terénní kočárky s většími koly, které jsou určeny právě na těžší terény.

Dále je pro výběr kočárků důležitý prostor pro dítě. Kočárky pro nejmenší asi nebudou vhodné pro děti, které již pomalu dělají první krůčky. Platí to i naopak, malé děcko se ve velkém kočárku bude neustále převalovat, což není zrovna praktické a ani příliš bezpečné.

Nové modely kočárků

Nejnovější modely, kočárky 2012, mají i mnohé různé doplňky, jako jsou bezpečnostní prvky, nastavitelná držadla či možnost vyvýšit kočárek tak, aby maminku či tatínka nebolela záda.

Existuje samozřejmě mnohem více kritérií, podle čeho kočárky vybírat, nicméně výše uvedené jsou nejdůležitější. Je jen na rodičích, zda svému malému potomkovi pořídí kočárek s korbou či bez. Asi posledním faktorem je pak výběr kočárku podle barvy. Mnohem větší důraz bude jistě kladen na cenu. Ceny kočárků se mohou výrazně lišit dle značek a funkcí, ale platí, že na takovémto zboží bychom neměli za každou cenu šetřit, jde přeci jen o zdraví, bezpečnost a pohodlí dítěte.

Kde koupit dětské kočárky

Kočárky 2012 lze zakoupit například v internetovém obchodě babypark.cz. Najdete zde kočárky všech druhů, velikostí, v základních provedeních i s moderními a nadstandardními funkcemi.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!