verze pro tisk

Jazykové kurzy mohou přispět k lepšímu uplatnění osob na trhu práce

21. srpen 2012

Pro lepší uplatnění na trhu práce je dobré umět alespoň jeden světový jazyk. Bez znalosti angličtiny či němčiny se vám prakticky uzavře možnost získat dobře placenou pozici, neboť cizí jazyky jsou dnes vyžadovány téměř u všech pracovních nabídek.

Studium v zahraniční

Je několik možností, jak si prohloubit znalosti cizích jazyků. Ideální je, pokud máte možnost vycestovat na studium v zahraničí. To se však týká spíše mladší generace. Lidé v produktivním věku, kteří nemají možnost jet za studiem cizího jazyka do zahraniční, mohou zvolit třeba individuální jazykové kurzy, případně se přihlásit na veřejné jazykové kurzy do některé z jazykových škol.

Jazykové kurzy

Výhoda individuálního jazykového kurzu spočívá v tom, že lektor se věnuje pouze vám osobně. V případě veřejných kurzů se musí lektor věnovat většímu počtu osob. Při výběru jazykových kurzů je tak dobré si ověřit, v kolikačlenné skupině bude výuka probíhat. Ideální je, pokud se jedná o menší skupinu, maximálně do 8 lidí, kdy lze stále takovouto výuku považovat za intenzivní.

Jazykové kurzy probíhají obvykle v půlročních intervalech. Například jazyková škola Jipka nyní nabízí možnost přihlásit se na podzimní jazykové kurzy. Tato škola působí v několika městech v České republice. Do jejích jazykových kurzů se tak můžete přihlásit v Praze, Plzni, Českých Budějovicích či v Rokycanech.

Jazykový kurz vám může pomoci nalézt snadněji novou práci

Vzhledem k tomu, že nezaměstnanost v České republice nijak neklesá, je potřeba si uvědomit, že uplatnění se na trhu práce bude stále obtížnější. Abyste předešli tomu, že o vás zaměstnavatelé nebudou mít zájem, je dobré si neustále zlepšovat své schopnosti, a to právě například tím, že absolvujete jazykový kurz, který vám pomůže zlepšit schopnost dorozumět se v cizí řeči. Pakliže budete lépe ovládat cizí jazyk, rázem se zvedne vaše šance na získání dobrého zaměstnání.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!