verze pro tisk

Jak vybrat kvalitní titanové nádobí

4. leden 2011

Chcete-li vařit zdravě, s úsporou energií a bez obav z deformace či poškrábání nádobí, zajímavým řešením pro vás může být titanové nádobí. Jen několik titanových hrnců či pánví vám vynahradí hromadu klasického nádobí. Jenže jak vybrat kvalitní titanové nádobí?

Titanové nádobí: Jak poznat kvalitu?

Jak poznat kvalitní titanové nádobí? V první řadě záleží na materiálu, z kterého je nádobí vyrobeno. Velmi kvalitní titanové nádobí je zhotoveno například ze zdravotně nezávadné slitiny Siluminu. Při výrobě je povrch nádobí potažen keramickou vrstvou s příměsí titanu, čímž je docíleno, že v praxi je nepřilnavý a kovuvzdorný. Při vaření tak dno hrnců ani pánví nepoškrábete ani když pokrm mícháte třeba vidličkou či lžící. Kvalitní titanové nádobí poznáte také podle délky záruky (až 10 let), jeho životnost se však odhaduje na několik desítek let.

Výhody při vaření s titanovým nádobím

Díky silnému dnu a zesíleným stěnám se titanové pánve a hrnce optimálně zahřejí a připravovaný pokrm v nich zůstane dlouho teplý. Jakmile se titanový hrnec nebo titanová pánev zahřejí, můžete úplně vypnout sporák – tak ušetříte až 60 % energie. Nepřilnavý povrch navíc umožňuje vařit jídlo zcela bez tuku, jen třeba pro lepší chuť můžete někdy malé množství tuku přidat. Na titanovém nádobí tedy vaříte zdravě.

Kvalitní titanové hrnce a pánve odolají vysokým teplotám, takže v nich můžete i péct. Držadla a uši jsou vyrobeny ze speciálních plastů, jež odolají teplotám až do 260 °C. K nádobí by měly být dodávány také tvrzené skleněné poklice, které se snadno udržují a vydrží teploty až 350 °C.

Při výběru titanového nádobí máte možnost si zvolit mezi několika druhy pánví či hrnců tak, aby nádoba odpovídala vašim požadavkům na vaření. Pánev si můžete pořídit buď kulatou, a to nízkou, střední či vyšší, nebo čtyřhrannou v menším či větším průměru. V sortimentu hrnců jsou pak dva různé rozměry.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

j3Nvbf4D0

středa, 19. říjen 2016
23:48

I tried taking a look at your blog with my ipod touch and the layout doesnt seem to be right. Might want to check it out on WAP as well as it seems most celnphole layouts are not really working with your site.


posted by: j3Nvbf4D0 (f5kc8nvfpg(a)outlook.com) [Odpovědět]