verze pro tisk

Jak na hubnutí? Pomoci může proteinová dieta

30. květen 2012

Česká republika patří v posledních letech mezi země, kde drasticky narůstá počet lidí, kteří trpí nadváhou a obezitou. V současné době se uvádí, že tento problém v naší zemi trápí již více než polovinu populace, což je opravdu varovné. Lidé si zvykli na nezdravý životní styl. Kromě špatné stravy, v níž převládají mastné výrobky a naopak zelenina a ovoce jde stranou, se na zvýšené tělesné hmotnosti negativně podílí také nedostatečný pohyb a stres. Často lidé přistoupí k hubnutí až tehdy, začínají-li mít zdravotní problémy. To však může být pozdě, hubnout bychom měli okamžitě, jakmile máme vzhledem ke své tělesné stavbě nadváhu.

Dietou vše jen začíná

Hubnutí není otázkou několika málo dní. Účinná dieta sice slíbí, že zhubneme o několik kilogramů za měsíc ( někdy i o desítky), jenže to je pouhý začátek. Člověk si i poté musí neustále držet nastavený kurz tak, aby za pár měsíců opět nepřibral. Mnoho lidí, kteří již několikrát drželi dietu, se nakonec postavilo na váhu a zjistilo, že po pár týdnech ručička váhy ukazovala stejné, ba dokonce vyšší hodnoty nežli před započetím diety.

Je nutné zvolit vhodnou dietu

Pro hubnutí je velmi důležité zvolit vhodný dietní program. Některé druhy diet jsou drastické a přitom nepříliš účinné. Dieta by neměla být o tom, že člověk měsíc trpí hlady. V tom případě je pak totiž logické, že po čase se člověk vrátí ke starému režimu a kila opět nabere.

Proteinová dieta

Účinnou pomocí, kterou doporučuje stále větší počet dietologů a lékařů, je proteinová dieta. U tohoto typu diety jsou tělu dodávány vysoce kvalitní proteiny, přičemž je naopak snížen příjem sacharidů. Strava probíhá ve formě instantních proteinových jídel, která se podávají pravidelně. Při proteinové dietě se doporučuje jíst velké množství zeleniny. Redukce váhy je v případě proteinové diety znatelná poměrně rychle, jedná se o úbytek několika kilogramů za měsíc.

Program Ketodiet je zaměřený na hubnutí formou proteinové diety. Více informací o tomto programu se dozvíte na webových stránkách ketodiet.cz. Na tomto portále můžete využít i online poradenství, které vám přijde zejména pro začátek diety velmi vhod.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!