verze pro tisk

Cukrovka: onemocnění, které trápí velké procento populace

9. březen 2013

Cukrovka je dnes právem považována za velmi rozšířenou nemoc. V posledních několika letech navíc odborníci zaznamenávají rapidní zvýšení jejího výskytu. Touto chorobou trpí značné procento lidí i v České republice.

Cukrovka prvního typu

Cukrovka má dva stupně, přičemž v prvním stupni se nejedná o onemocnění, které by mělo nějak zvlášť závažný průběh a dopady. Mnoho lidí tak vlastně ani neví, že tímto onemocněním trpí. Dobré je tedy vědět, jaké příznaky mohou naznačit, že vás cukrovka trápí. U cukrovky prvního typu mohou být hlavními příznaky například neustálá žízeň a také hlad, dále pak potřeba častého močení. Příznaků je samozřejmě celá řada, avšak tyto lze považovat ze nejčastější.

Cukrovka druhého typu

V případě cukrovky druhého typu se u člověka kromě výše uvedeného projevuje také zvýšená únava po každém úkonu, dále pak také nepřirozené hubnutí. Příznakem může být i zhoršené vidění, respektive rozmazané vidění. Cukrovka má také negativní vliv na dobré hojení ran, neboť je postižen imunitní systém jedince. V neposlední řadě má cukrovka druhého typu také vliv na psychiku člověka, ten často mění nálady.

V případě, že se u vás objeví jakýkoliv z těchto příznaků, je dobré vyhledat lékaře a ujistit se, zda opravdu netrpíte cukrovkou. Tato nemoc je velmi nepříjemná z toho pohledu, že ji „máte“ na celý život. V případě zjištění cukrovky je potřeba upravit jídelníček, vyvarovat se stresu a v případě potřeby také aplikovat inzulín.

Jako doplněk léčby mohou lidé užívat i doplňky stravy, které působí na hladinu cukru. Například Diaben.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!