verze pro tisk

LED televize - vlastnosti a výhody

19. říjen 2011

Sledování televizních pořadů, filmů a seriálů je již po několik generací zábavou na volné večery a víkendy. Lidé dnes u televizních obrazovek stráví i několik hodin denně. Společnosti, které vyrábějí televize, neustále přicházejí na trh s novinkami, díky nimž se tato zábava stává ještě zajímavější.

V poslední době nabývají na popularitě tzv. LED televize. Jedná se o televizory, které se vyznačují minimální spotřebou elektrické energie, mimořádně dlouhou životností a vysokým kontrastním poměrem, což z nich činí opravdovou špičku v porovnání s ostatními druhy televizí. LED televize dnes již nejsou nijak extrémně drahou záležitostí a pořídit si je tak mohou i méně majetní lidé.

Výhody LED televizí oproti jiným typům

Pokud porovnáme LED televize s jinými druhy, pak tyto televize vyčnívají například i tím, že netrpí žádným paměťovým efektem, což v důsledku znamená, že u nich nedochází k tzv. vypalování obrazovky. LED televize disponují jasným obrazem a širokým spektrem barev, ty jsou navíc již na první pohled mnohem sytější. Pokud nás při výběru nové televize zarazí, že v porovnání s ostatními druhy jsou LED televize přeci jen dražší, je dobré si uvědomit, že díky svým vlastnostem se vyšší investice rozhodně vyplatí, neboť Vám LED televize bude sloužit mnohem déle a její provoz bude daleko levnější nežli u starších typů televizí.

Vzhled a fungování LED televize

Zapomenout nesmíme ani na vzhled. LED televize se vyznačují velmi tenkým profilem, takže i v menších prostorech nejsou s jejich umístěním žádné problémy.

Ve stručnosti si řekněme také něco o tom, jak vlastně LED televize fungují. Obrazovka je v tomto případě tvořena pixely, obrazovými body, které fungují na bázi tekutých krystalů. Ty se působením elektrické energie mění a regulují tak průchod světla na obrazovku.

Mezi nejprodávanější v tuto chvíli patří zejména LED televize LG a také LED televize Samsung, s jejich výrobou však postupují kupředu i mnozí další výrobci, což je pro koncové zákazníky jen dobře, neboť s rostoucí konkurencí se výrazně snižuje cena těchto produktů.

Prodejce elektroniky

Kvalitní LED televize dnes pořídíte například v internetovém obchodě Eleshop, který je významným prodejcem spotřební elektroniky.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!