verze pro tisk

LED televize - nástupce LCD televizorů

13. září 2012

LED televize se na trhu s elektronikou objevily teprve před několika lety, okamžitě si však získaly ohromnou popularitu. Je to dáno tím, že umožňují sledovat televizní pořady ve vysokém rozlišení a kvalitě. Mezi nejkvalitnější produkty na trhu patří v současné době zejména LED televize SHARP a také LED televize LG. Tito dva známí výrobci investují nemalé finanční prostředky do vývoje, i proto jsou jejich LED televize v porovnání s konkurencí na značně vyšší úrovni.

Vylepšené LCD

LED televize jsou nástupci LCD televizorů, které začaly před lety nahrazovat klasické televizory. Jedná se o vlastně o jejich vylepšené verze. LED televizím se také někdy říká LCD televize s podsvícením LED. Podsvícení je prováděno třemi způsoby - Egre LED, Direct LED a RGB LED. Každý z těchto systémů má své výhody a nevýhody, o nichž je potřeba se informovat při nákupu televize.

Přednosti LED televizí

LED televize SHARP a LED televize LG mají oproti jiným druhům televizorů, tedy i LCD či plazmovým televizím, několik předností. Především jejich majitel ocení syté barvy, vysoké rozlišení a kontrast. Velkou výhodou je také fakt, že LED televize pracují s mnohem nižší spotřebou elektrické energie. Kromě toho mají díky propracované technologii také delší životnost, televizory tak svým majitelům mohou sloužit i několik desítek let, aniž by došlo k jejich poškození.

Ceny LED televizorů

LED televize SHARP a LG lze nyní zakoupit za vynikající ceny, a to i díky internetovým obchodům. Cena LED televizí neustále klesá, za stejnou cenu si tak nyní můžeme koupit produkt s větší úhlopříčkou nežli dříve a dopřejeme si tak plnohodnotný zážitek ze sledování televizních pořadů. Z internetových obchodů, které prodávají LED televize LG a SHARP, zmíním kupříkladu eshop expert.cz, který tyto televizory nabízí v mnoha velikostech a cenových relacích.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!