verze pro tisk

Hra na hudební nástroje už dnes není tak populární

15. září 2011

Volný čas lze trávit mnoha způsoby. Někdo si zajde po práci zasportovat s přáteli, někteří z nás pak navštíví svoji oblíbenou hospůdku. Ve volném čase se ale mnoho lidí věnuje také užitečným druhům zábavy, při nichž dokáží uspokojit svoje vrozené umělecké nadání.

Platí stále „Co Čech, to muzikant“?

Mezi nejčastější záliby v tomto směru patří hra na hudební nástroje. Dříve se říkávalo, že „Co Čech, to muzikant“. dnes by s tímto úslovím již asi nešlo příliš souhlasit, nicméně stále se najde dost lidí v našich končinách, kteří rádi a často vezmou do ruky kytaru, klávesy či jiné hudební nástroje. Ačkoliv většina z nás se tomuto koníčku věnuje opravdu jen doma v soukromí, najdou se i tací, kteří se, byť na nijak profesionální úrovni, snaží předvést svoje umění na veřejnosti - v hospodách, klubech či na různých srazech s přáteli a známými. Ocenit se zde musí především ona chuť neustále se učit novým věcem a zkoušet stále nové a nové kousky, za něž nás mnohdy nikdo a nic neocení. Hra na kytaru či jiný hudební nástroj je však nesmírně příznivá na naše nervy, uklidňuje a dokážeme při ní skvěle relaxovat.

Mladá generace má mnoho jiných zájmů než hudbu

Mladší generace se hudbě a hudebním nástrojům už zdaleka tolik nevěnuje. Není se čemu divit, vždyť dnes existují desítky, ba stovky možností, jak smysluplně trávit svůj volný čas. A když už někdy mládež zavětří zájem o hudbu, pak většinou rychle bere do ruky modernější elektrické kytary, s nimiž se dá daleko lépe vydovádět.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!