verze pro tisk

Výběr vlasové kosmetiky: Základní pravidla

18. říjen 2013

Pro zdraví vlasů je nezbytné zvolit vhodné druhy vlasové kosmetiky. Každému z nás vyhovuje jiný typ šamponu, záleží přitom na tom, jak citlivé vlasy jsou, zda například nejme náchylní na tvorbu lupů. Kvalitu vlasů také ovlivňuje celkové tělesné zdraví, vitalita i okolní prostředí. Při výběru vlasové kosmetiky je tak nutné se řídit určitými zásadami a pravidly.

Vlasová kosmetika se dnes prodává nejen ve formě vlasových šamponů, ale v obchodech naleznete také kondicionéry, gely, regenerační krémy a mnoho dalších přípravků, včetně barev na vlasy. Při výběru je vždy nutné zohlednit především typ vlasů.

Pravidelné mytí vlasů

Základem správné péče o vlasy je jejich pravidelné mytí. Není nutné je mýt každý den. Pokud si ovšem vlasy myjete opravdu často, volte takové šampony a kondicionéry, které jsou určeny pro každodenní použití. To je obvykle udáváno přímo na obalu konkrétního produktu.

Složení vlasové kosmetiky

Ze složení jednotlivých přípravků asi nebudete nejchytřejší. Důležité je si hlídat, aby obsahovaly potřebné živiny a látky, které přispívají ke zdraví vlasů a jejich přirozenému vzhledu.

Širokou škálu produktů nabízí internetový obchod Vlasová kosmetika PULS. Najdete zde výrobky od mnoha známých a tradičních značek, jako jsou Nouvelle, Sibel, Cronwell či Herkules. Ty se ostatně používají i v drtivé většině kosmetických salonů a kadeřnictví.

Správné používání šamponů a další kosmetiky na vlasy

Vlasová kosmetika může být sebekvalitnější, ovšem vašim vlasům neprospěje, pokud ji nebudete správně aplikovat.

Důležité je dodržovat postupy, které uvádí výrobce. Pokud například použijete šampon, je nezbytné po jeho aplikaci vlasy důkladně opláchnout tak, aby v nich nezůstaly zbytky šamponu. Pro zdraví vlasů je dále podstatné také správné vysušení po umytí a následné rozčesání.

V případě, že nevíte, jak konkrétní typ vlasové kosmetiky používat, případně chcete poradit s jejím výběrem, je nejlepší zajít do kosmetického salonu, případně kontaktovat prodejce či výrobce. Ti vám doporučí nejlepší postupy.

Komerční sdělení Placla.cz

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!