verze pro tisk

Moderní kravaty

4. červenec 2012

Kravaty jsou neodmyslitelnou součástí obleků. Dotvářejí celkové dojem, který nelze nahradit. Ovšem stejně jako mohou kravaty na celkovém dojmu hodně přidat, mohou i ubrat. Poradíme vám, která kravata je pro vás vhodná a na jakou příležitost si ji máte vzít.

V současné době jsou na trhu tři základní materiály, z nichž se kravaty vyrábějí. Jedná se o hedvábné, polyesterové a kravaty z mikrovlákna.

Hedvábné kravaty zaručují kvalitu. Vhodné jsou do práce i na večírky. S hedvábnou kravatou jednoznačně ukážete, že máte vkus a styl. Navíc dnes jsou cenově dostupné pro každého muže.

Kravaty z mikrovlákna napodobují kvalitu hedvábí. Jedná se o moderní kravaty, jež jsou určeny pro každodenní využití (stejně jako hedvábné kravaty). Kravaty z mikrovlákna jsou levnější (oproti hedvábným) a nabídnou minimálně stejné využití.

Posledním druhem jsou polyesterové kravaty. Jejich hlavní výhodou je minimální náchylnost. Polyesterové kravaty si dlouho drží svoji kvalitu, navíc jsou cenově nejvýhodnější.

Kravaty na svatbu

Na svatbu je oblek a kravata samozřejmostí. Ovšem existují některá pravidla, která bychom měli dodržovat. V prvé řadě se zaměřte na svoji partnerku, doprovod. Košilí i kravatou byste se měli podřídit. Pozor si dávejte pouze v případě, že vaše partnerka zvolí černé šaty. Černá kravata je vhodná na smuteční obřad, rozhodně ne na svatbu.

Starosti si nemusíte dělat ani v případě, že nemáte přesný odstín, dnes jsou již tyto odchylky dovoleny, navíc v některých případech se cíleně vyhledávají. Na svatbu je vhodné zvolit pohodlnou kravatu, která vás nebude nijak omezovat.

Pohodlná kravata je základem úspěchu a to nejenom na svatbě, ale i při práci. Kvalitní kravaty vám nebudou vadit. Nezpůsobí vám vyrážku ani žádní jiné nepříjemnosti.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!