verze pro tisk

Vybíráme outdoorové oblečení

7. leden 2012

Outdoorové oblečení je základním prvkem pro mnoho sportů i odpočinkových aktivit. Jedná se o nenahraditelný element, který se stará o naše pohodlí i v těch nejtvrdších situacích. Bez outdoorových doplňků bychom si nemohli vychutnat úspěch. Dopřejte si kvalitní vybavení a šetřete síly na samotnou aktivitu.

Každý z nás má základní potřeby. Mimo jídla a pití se jedná i o určitou teplotu a vlhkost. Správné outdoor oblečení a obuv by se o tento základ měly postarat. Toto vybavení je vhodné i pro profesionály i rekreační sportovce. Příležitostní outdooristé nepotřebují nejkvalitnější vybavení, ale doplňky se základními vlastnostmi jim jejich občasné výlety značně zpříjemní.

Mnoho outdoorvých doplňků (hlavně bund) se může chlubit i lavinovým čipem, respektive jakousi odrazkou radiových vln. V našich končinách je v poslední době velmi oblíbený recco systém. Jedná se o destičku, která odráží výše zmíněné radiové vlny. Ovšem na tento prvek nelze spoléhat. Pokud je člověk zasypán lavinou, tak musí být vyhrabán do 15 – 20 minut. Po tomto čase šance na přežití markantně klesají. Recco systém je dobrým pomocníkem, ale jeho funkčnost vázne v rychlosti nasazení. Bohužel v mnoha případech slouží pouze k nalezení těla.

Využití outdoor oblečení

Outdoor oblečení můžete využívat po celý rok. Nemusí se jednat jen o zimu. Na náročnější procházky chodíme i v létě. V tomto ročním období sledujte hlavně prodyšnost materiálu, aby docházelo k dostatečně rychlému odpařování potu. Ani v létě byste neměli zapomenout na nepromokavou bundu.

Všechny outdoor doplňky sežene například v HFO shop. Jedná se o internetový obchod s dobrými cenami a mnoha spokojenými zákazníky. Samozřejmostí je vrácení peněz do 14 dnů od převzetí (v případě nespokojenosti).

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!