verze pro tisk

Tejpy a tejpovací materiál snižují riziko zranění při sportu

5. srpen 2011

Při sportování se často nevyhneme zranění. Pokud máme například již lehce natažený sval a přesto nechceme vypustit pravidelný trénink, je důležité minimalizovat případné riziko většího zranění svalu tím, že použijeme tejpy.

Tejpy jsou speciálními fixačními materiály, které mají pomoci zpevnit svalstvo či klouby, a to nejčastěji právě během sportování. Díky použití fixačních tejpů jsou klouby či svaly lépe chráněny před nečekanými událostmi.

Tejpy využijí amatéři i profesionální sportovci

Tejpy používají nejen vrcholoví sportovci, ale jejich použití je doporučeno i aktivním amatérským sportovcům, kteří si chtějí vyvarovat zranění. Pokud se tejpy použijí správně, mohou skutečně výrazně snížit riziko zranění. Běžně se tejpy využívají například v horolezectví, míčových sportech, cyklistice a dalších sportovních odvětvích. Tejpy však nemusí být vyloženě určeny jen pro sport, dnes se běžně používají i v různých rehabilitačních a zdravotnických zařízeních. Rozhodně by však neměly chybět ve výbavě sportovních lékařů a fyzioterapeutů, kteří mají v rámci pracovních povinností na starost zdraví sportovců.

Internetový obchod s tejpy

Tejpy a tejpovací materiál lze nyní pořídit v internetovém obchodě tejpy24.cz. Tento obchod nabízí zákazníkům tejpy a související produkty značky TEMTEX, které patří v odvětví kinesiotapingu mezi světovou špičku a dnes nechybí ve výbavě mnoha zdravotnických a rehabilitačních zařízení a také ve výbavě mnoha sportovních doktorů a fyzioterapeutů. Mezi bohatou škálou výrobků najdete jak klasické tejpy a tejpovací materiál, tak i mnohé doplňky, včetně například pohotovostních nůžek či aerosolových sprejů.

Tejpy mohou mít preventivní charakter a zároveň slouží ke zmenšení bolestí v případě lehkých poškození svalstva či bolestech kloubů a páteře.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!