verze pro tisk

RC modely: zábava nejen pro děti

30. červen 2012

Hledáte zábavu pro děti i dospělé? Fascinují vás radiové modely automobilů, letadel, lodí, stavebních strojů a tanků? V tom případě se rozhodněte pro RC modely.

Některé RC modely jsou určeny pro děti již od 8 let, většina produktů se ovšem doporučuje až od 14 let. Horní hranice samozřejmě není omezena a v mnoha případech se do RC modelů zamilují i rodiče, především tatínkové. RC modely jsou určeny k zábavě každé věkové kategorie.

Jedná se o věrné kopie skutečných strojů. To ovšem nijak rapidně nezvedá cenu. RC auta mini seženete za cenu těsně pod 500 korun. Kvalitou zpracování i cenou je takový dárek vhodný pro každého kluka, případně i holku.

Dospělým nadšencům se doporučují velké RC modely. Žádané jsou například velké RC vrtulníky, které délkou přesahují 50cm. I takový stroj ovšem není drahý, seženete jej za přijatelnou cenu, méně než 1 500 korun.

Kde a kdy RC modely využít

Většina RC modelů je konstruována k venkovnímu použití. Avšak najdou se i výjimky. Obecně, ne však vždy platí: malé modely do interiéru, velké do exteriéru.

Pozor byste si měli dávat nejenom při interiérovém využití (abyste něco nepoškodili), ale i ve venkovním prostředí. RC modely nejsou nijak chráněné před deštěm, sněhem či mrazem. Náchylná jsou především letadla, která nesnesou ani mrazivé počasí. Zábava v horších podmínkách se může značně prodražit. Použití RC modelů doporučujeme pouze za hezkého počasí, nejlépe s jasnou předpovědí. Zimní měsíce RC modelům opravdu nesvědčí.

S RC modely si hrají velcí i malí. Ovládat tyto radiem řízené stroje je radost. Někteří uživatelé si mohou vytvořit i drobnou závislost na ovládání RC modelů (samozřejmě zdravotně nezávadnou).

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

9GBh2HeBP

sobota, 8. duben 2017
08:51

Your post has moved the debate fowrard. Thanks for sharing!


posted by: 9GBh2HeBP (bbau4b0aui6(a)outlook.com) [Odpovědět]