verze pro tisk

Podle čeho vybírat krmivo pro psy

28. květen 2012

Mnoho lidí má doma pejsky. Poměrně často se však stává, že svým domácím mazlíčkům dávají nevhodnou stravu, což pak může mít za následek zdravotní potíže či špatný vývin psa. Proto je dobré vědět, jak by se mělo krmivo pro psy vybírat.

Ideální skladba krmiva pro psy

Zásadní chybou je dávat psovi všechny zbytky jídel, která se nám nahromadí v kuchyni. Pes přeci jenom není člověkem a tak potřebuje jinak vyváženou stravu. Často se také lidé domnívají, že je vhodné nechat psa jíst to, co mu chutná a co má rád. Jenže v mnoha případech pes sní i to, co by neměl, ostatně podobné je to i u nás. Platí zde, že psi by měli mít složenou stravu z 30% z bílkovin, 10% musí tvořit sacharidy a zbytek tuky. V obchodech tedy nakupujme krmivo pro psy i podle těchto kritérií.

Doporučujeme:

Royal Canin - výtečné krmivo pro psy

Pozor na příliš časté střídání konzerv a granulí

V obchodech s krmivy pro psy si obvykle můžeme vybrat buď granule nebo konzervy. Nedoporučuje se přitom příliš časté střídání těchto dvou forem. Když už chceme stravu střídat, pak bychom měli používat konzervy a granule od jednoho výrobce. Obecně totiž platí, že psy i ostatní zvířata lépe snášejí, když mají stále krmení. Klasické krmivo pro psy je možné občas doplňovat i o nějaký ten psí pamlsek, ty by však neměly tvořit příliš velkou část celkové denní stravy.

Krmivo vybírejme i podle věku a velikosti

V současné době se dají pořídit velmi kvalitní granule pro psy, které mají ideální vyvážení látek a vitamínů. Nesmíme však zapomenout se také dívat na to, jakým psům je daná strava určena. Pakliže máme doma několikaměsíčního psa, pak zcela jistě dejme přednost granulím pro štěňata. Záleží také na velikosti psa a jeho plemenu.

Krmivo pro psy je potřeba volit také podle toho, zda pejskovi strava chutná a jak se projevuje na jeho zdravotním stavu. Ne všechny granule či konzervy jim jsou po chuti. Méně kvalitní produkty nemusejí být vhodné třeba kvůli příliš velkému obsahu soli. To, zda je výživa správná, poznáme například podle jeho fyzické kondice vzhledem k věku či kvalitě srsti.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!