verze pro tisk

Pilový pás - parametry výběru

16. říjen 2011

Pilový pás je nezbytnou součástí pásové pily. Je to část stroje, která rozhoduje o kvalitě řezu a o celkovém výsledku Vaší práce.

Ke každé nové pásové pile obdržíte jeden pilový pás. Ten Vám ovšem nebude na běžný provoz stačit. Z toho vyplývá, že budete muset vybrat a koupit další typ pilového pásu. K tomu aby Vám nový pilový pás dobře sloužil, fungoval, tak jak má, a měl dlouhou životnost, je potřeba dodržovat při výběru určité postupy či kroky:

  1. Musíte vybrat správnou délku pásu – každý stroj má jinou délku pilového pásu. Informace o délce najdete v technické dokumentaci stroje.
  2. Šířka pásu - u horizontálních pil je šířka pásu pevně stanovena a nelze ji měnit. Vertikální pily nabízejí větší variabilitu. Šírku pásu lze měnit. Avšak i zde panují určitá omezení- například u zakřivených řezů je šířka pásu dána nejmenším poloměrem řezu.
  3. Materiál – pilový pás je nutné vybírat s ohledem na matriál, který se bude řezat. Jinak vypadají pilové pásy na kov, dřevo a další tvrdé materiály.
  4. Tvar zubů – existuje několik různých tvarů zubů, tak aby co nejvíce vyhovovaly potřebám zákazníka. Mezi základní druhy se řadí tvary: standartní, pozitivní, mezerové a profilové.
  5. Rozvod zubů – i zde můžeme najít několik možností, které přispívají k celkovému dobrému výsledku řezacího procesu. Rozvod zubů se vybírá podle materiálu, z kterého je pilový pás vyroben.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!