verze pro tisk

Krmivo pro domácí mazlíčky: I kočky mají své chutě

14. květen 2013

V mnoha domácnostech dělají majitelům společnost domácí mazlíčci. Kromě psů to jsou převážně kočky. Ty jsou poměrně nenáročné, takže s nimi nemá majitel mnoho starostí. Zdaleka nejdůležitější pro zdraví domácích koček je vydatná a vyvážená strava. Ideální je, pokud ji střídáte.

Krmení koček zbytky z vaší stravy není moc doporučováno, mělo by tvořit jen zlomek z jejich celkové stravy. Lepší je zajít do obchodu, který se specializuje na krmivo a chovatelské potřeby pro kočky.

Druhy krmiva pro kočky

Krmivo pro kočky, které lze dnes dostat v obchodech, je velmi rozmanité. Dají se koupit klasické konzervy, které stačí jen ohřát. Dále jsou velmi populární granule pro kočky.

Výhodou této suché stravy je to, že ji není zapotřebí nijak upravovat, stačí ji kočce pouze nasypat do připravené misky a podávat. U suchého krmiva ale nesmíte zapomenout na vodu, kterou by kočka měla mít v dosahu. Pomáhá ji krmivo lépe strávit.

Z dalších druhů krmiva pro kočky se dají zakoupit také různá mléka, kaše a v neposlední řadě i speciální pamlsky, které jsou uzpůsobeny potřebám jejich těla.

Pakliže se přeci jen rozhodnete občas své kočce dát něco ze svých pamlsků či jídla, nemělo by tvořit více než desetinu celé stravy. Navíc by neměla obsahovat příliš velké množství tuku a cukrů, jinak se vám váš domácí mazlíček hodně rychle zakulatí a kočku už pak bude připomínat opravdu jen vzdáleně.

Vyvážená strava je i pro kočky nesmírně důležitá

Krmivo pro kočky musí být vyvážené a je nutné jej také podávat v pravidelných intervalech. Velikost dávek samozřejmě závisí na velikosti a stáří kočky, běžná dospělá domácí kočka však musí dostávat minimálně 150g potravy denně.

Důležitá je také pestrost stravy. Nikdy proto nepoužívejte stále stejný druh krmiva, kombinujte suché granule pro kočky s konzervami, mlékem a dalšími produkty. Zdravá strava se pak pozitivně projeví na vitalitě zvířete a také lesku její srsti. Kočička zkrátka bude živější a zdravější, společnost vám tak bude dělat po mnoho let.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

MJURHn1Jk

pondělí, 2. červen 2014
15:46

If phrases are armor you have copilmed a solid suit here. I can't challenge what exactly you tend to make here as they're too effectively thought out as well as copilmed. Many thanks for composing this kind of appealing article.


posted by: MJURHn1Jk (pulskhnhov(a)outlook.com) [Odpovědět]