verze pro tisk

Domácí kutil a pásová pila?

8. říjen 2011

Pásová pila se hodí pro práci s kovem nebo dřevem. Dokáže provádět řezy, příčné i podélné a to na velmi tvrdých materiálech např. na oceli a dalších slitinách. Důležité také je, že daný řez je dokonale přesný, což u jiných strojů a pomůckách není možné. Pásovou pilu lze tedy využít vždy, když pracujete s kovem, dřevem apod. Hojně se využívá v zámečnictví, truhlářství, v autodílnách…uplatnění je opravdu široké.

Nejjednodušší práce je s automatickou pásovou pilou. Velmi kvalitní je pásová pila od značky Pilous nebo Bomar. Automatická pásová pila se ovládá pomocí NC zařízení, takže není potřena jakkoliv ručně zasahovat do procesu řezání. Vše se naprogramuje a samotné řezání je hračka. Nevýhodou je vyšší pořizovací cena. Kromě automatických pásových pil existují ještě poloautomatické a ruční pásové pily. Ty jsou samozřejmě peněžně přijatelnější a většinou bývají méně rozměrné. Nevýhodou je nutnost určité ruční manipulace během provádění řezů.

Zapomenout se také nesmí na kvalitní pilové pásy, které dokážou velmi pomoci nebo naopak znesnadnit proces řezání. Vyrábějí se pilové pásy speciálně určené na kov a na dřevo.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!