verze pro tisk

Co dělat, když zčerná stříbro a jak ho vyčistit?

2. říjen 2013

Stříbrné řetízky časem tmavnou. Je to dáno působením různých faktorů. Vadí mu hlavně častý kontakt s vodou, vysoká vlhkost, nečistoty atd. Pokud vám stříbro, které nosíte v podobě šperků či řetízků, ztmavne, nebo dokonce zčerná, není třeba zoufat. Existují zaručené způsoby, jak vyčistit stříbro.

Neutrácejte za čištění stříbra, použijte domácí pomůcky

Nemusíte přitom hned chodit do šperkařství či k jiným odborníkům, kde byste za vyčištění stříbra dali zbytečně moc peněz. Pomoci totiž mohou i pomůcky a přípravky, které máte doma.

Určitě každý z vás má doma v kuchyni ocet. Ten ve správném množství v kombinaci s vodou dokáže na stříbře dělat doslova zázraky. Postup je přitom velmi jednoduchý.

I obyčejný ocet umí dokonale vyčistit zčernalé stříbro

Mnohé tipy, jak čistit stříbro, jsou poměrně známé, jako právě použití octa. Stejně tak se ale dají použít i méně tradiční varianty.

Někdy pomáhá obyčejný kypřící prášek, který rovněž jistě najdete ve své kuchyni. Touto metodou se dají kupříkladu čistit i stříbrné nože. A mimochodem: víte, jak naostřit nůž? I na to existuje mnoho rad a tipů.

Dále se pak dá použít také speciální vata k čištění stříbra, překvapivě účinné je i použití zubní pasty.

Nápadů a způsobů, jak čistit stříbro, by se jistě našlo mnohem více. Pokud vás zaujaly alespoň výše uvedené triky, pak se na postup čištění stříbrných věcí pomocí nich podívejte na portál jakopravit.cz.

Na něm naleznete také mnoho dalších rad a tipů, jak opravit různé věci v domácnosti či provést úpravy na zahradě.

Ve spolupráci s www.jakopravit.cz.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

dkoxemVs

pondělí, 2. červen 2014
13:43

Ta konviÄŤka je dokonale1!!


posted by: dkoxemVs (c76qzsk9dbl(a)outlook.com) [Odpovědět]