verze pro tisk

Změna dodavatelů vám může pomoci ušetřit

9. září 2012

Ceny energií nezadržitelně stoupají. Chcete i přes to nějakou tu korunu ušetřit? Pomoci vám může změna dodavatelů, konkurenční společnosti totiž často nabízejí elektřinu a plyn za levnější ceny, tudíž pro vás, jako pro spotřebitele, je přechod k jinému dodavateli velmi výhodný.

Cena energií se u různých dodavatelů může lišit, musíte si vybrat toho správného, abyste ušetřili. Na internetu můžete využít srovnání dodavatelů elektřiny, které vám s výběrem pomůže. Stačí vyplnit požadované údaje a kalkulačka vám vše vypočítá. Pak už musíte pouze kontaktovat dodavatele, kterého jste si vybrali a domluvit se na smlouvě. Změna dodavatele plynu také není složitá a vlastně se od elektřiny ani neliší.

Co je potřeba udělat pro změnu dodavatele? Nemusíte se bát, celý postup je velmi jednoduchý. Hlavním krokem je výběr dodavatele, zvolit si můžete podle internetových kalkulaček, které vám zobrazí všechny nabídky. Jakmile se rozhodnete, tak vás kontaktuje zástupce firmy, aby vyřešil smlouvy. Výhodou je, že pokud podepíšete nové společnosti plnou moc, tak oni celý přechod vyřeší za vás a vy si tak ušetříte mnoho starostí. Jestliže se budete angažovat sami, tak je potřeba ohlídat výpovědní lhůty u současných smluv, abyste je neporušili a nemuseli platit pokuty.

Kolik můžete ušetřit

Obecně platí, že změnou dodavatelů můžete ušetřit až 3 000 Kč ročně (1 000 Kč za elektřinu a 2 000 Kč za plyn). Jako model je brána domácnost se třemi členy. Výsledná částka samozřejmě závisí na spotřebě. Vaše úspory ovlivní i to, kolik právě platíte a jak výhodná je vaše cena. Dodavatele můžete změnit zdarma a to vždy minimálně po šesti měsících odběru energie u stávající společnosti. Více dočtete v magazínu ÚspornáDomácnost.cz

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!