verze pro tisk

Zlaté slitky

31. březen 2012

Máte volné finanční prostředky, ale nevíte, do čeho investovat? Hledáte bezpečnou investici, která především pokryje inflaci? Bojíte se produktů bank a jejich rizikových služeb, které jako jediné dokážou vydělat více, než je inflace? V tom případě pro vás máme řešení.

Jedná se o investiční zlato. Pod tímto pojmem si představte zlatou cihličku o nejvyšší možné ryzosti (999/1000). Vhodná je tedy k uchování hodnot (boji proti inflaci). Zlato je mezi obchodníky označováno za bezpečný přístav. Již po několik století je zlato symbolem bohatství a jeho cena neustále stoupá.

Kdybyste od roku 2000 zlato kdykoliv koupili (až na historické maximum z léta 2011), tak byste vydělali zajímavou částku. Z dlouhodobějšího hlediska roste zlato téměř od nepaměti (v novodobé historii od roku 1976). Zlaté slitky jsou jedinečnou příležitost, jak chránit svoje peníze před inflací a ekonomickou krizí.

Kdy a kde koupit investiční zlato

Naplánovat správný vstup do trhu je velmi obtížné. Nikdo nezná budoucnost komoditních trhů. V případě zlata existuje jednoduchá rada, nekupovat na historických maximech, případně velmi blízko nich. Po dosažení historického maxima dochází ke korekci = propad ceny = vhodný vstup do obchodu. Cena zlata roste, ovšem nejedná se o lineární přímku. Je tedy potřeba počítat s mírnými výkyvy a propady.

Investiční zlato lze koupit ve specializovaných prodejnách. V České republice není investice do zlata příliš populární a využívá jí spíše vyšší vrstva. Ovšem zlato je dostupné naprosto všem. Za minimální částku považují prodejci investici do jedné trojské unce (31 gramů). V současné době stojí okolo 33 000 korun. Ovšem koupit lze i menší gramáže.

Zlato je dlouhodobou investicí, nečekejte od něj výdělek již za první týden, případně měsíc. Jeho zhodnocení přijde během roku, respektive let.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!