verze pro tisk

Proč investovat do stříbra?

26. říjen 2011

Máte volné finanční prostředky, ale nevíte co s nimi? Chcete je ochránit proti inflaci a případně i něco vydělat? Pokud ano, tak je pro vás vhodné stříbro. Investice do tohoto drahého kovu je považována za jednu z nejlepších.

Ptáte se, proč právě stříbro? Stříbra je na světě nedostatek a je jasné, že jeho cena bude stoupat. Jedná se tedy o jasnou investici, které téměř nemůže prodělat. Zamyslete se sami, dokážete si svět představit bez stříbra? Zřejmě ne, stříbro se v budoucnu začne stávat čím dál cennějším a jeho cena bude strmě stoupat.

Investice do stříbra má nespočet výhod. Mezi ty hlavní patří téměř jisté zhodnocení vložených peněz, velmi malá pravděpodobnost ztráty, nezávislost na bankovním sektoru, peníze kdykoliv a kdekoliv k dispozici. Vyměnit investiční stříbro za peníze můžete kdekoliv na světě.

Proč stříbro a ne zlato?

Zlato může být výdělečnější, ale také udává větší riziko. Pro začátek, na stálé zisky, na pokrytí inflace a něco málo navíc postačí stříbro. Investice do zlata jsou velmi rizikové, což může potvrdit i přelom srpen – září, kdy tento kov zaznamenal velkou ztrátu. Pozorovat jsme to mohli i na burze, kde je cena počítána na unci (31 gramů).

Investice do stříbra může být i koníčkem. stříbrné mince jsou velmi zajímavým sběratelským artiklem, navíc v tomto případě může být cena i několikanásobně navýšena právě kvůli minci (její historii…). Ne nadarmo se stříbru říká bezpečný přístav. Když je nejhůře, tak většina lidí investuje do stříbra.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!