verze pro tisk

Používání kreditní karty

13. červen 2012

Tuzemské banky dnes běžně svým klientům nabízejí možnost sjednání kreditní karty. Tyto speciální karty jsou určeny pro nákupy v obchodech, využít je však lze také k výběru finanční hotovosti. Jejich hlavní předností je, že v případě včasného splacení klienti zpravidla neplatí žádné úroky, banky totiž pro tyto případy poskytují takzvané bezúročné období.

Bezhotovostní nákupy se slevami

Kreditní karta vznikla ve Spojených státech. Dnes je používána pro bezhotovostní platby u všech solidních prodejců. Nakupovat přes kreditní kartu tak můžeme v obchodech s potravinami, elektronikou, v drogeriích a na mnoha dalších místech. Banky, které kreditní karty poskytují, navíc obvykle mají u svých partnerů sjednány různé výhody pro držitele karet. V praxi tak lze při použití kreditní karty využívat několikaprocentní slevy, díky čemuž je využití kreditních karet ještě výhodnější. U kreditních karet má vždy klient nastaven určitý limit, který může vyčerpat. Jedná se zároveň o revolvingový úvěr, což znamená, že penze lze po splacení opětovně čerpat. Kreditní karty tak lze používat neustále.

Bezpečný způsob platby

Každá kreditní karta je zapojena do některého ze světových platebních systémů. Zpravidla se jedná o Visa, MasterCard či Diners Club. Díky tomu tyto kreditní karty lze používat prakticky po celém světě. Pokud tak vyrážíte na dovolenou, namísto vysoké hotovosti si lze jednoduše vzít kreditní kartu, s níž pak lze platit v obchodech, restauracích či hotelech. Dá se tudíž říci, že kreditní karty přispívají i k větší ochraně a bezpečnosti, je totiž minimalizováno riziko, že vám někdo ukradne velký obnos peněz. V případě ztráty či odcizení kreditní karty ji lze jednoduše zablokovat, peníze na kartě tak budou pro zloděje či nálezce nedostupné.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!