verze pro tisk

Penzijní připojištění a půjčka

1. září 2011

Lidé, kteří nechtějí jen spoléhat na to, že budou v ekonomicky neaktivním věku pobírat důchod, by si měli zařídit penzijní připojištění. V současné době je penzijní připojištění jedou z nejvýhodnějších spořících forem, neboť se na ni vztahuje státní příspěvek, který činí až 1.800 Kč ročně.

Podmínky a výhody penzijního připojištění

Penzijní připojištění je možné si sjednat například u České spořitelny. Je určeno pro osoby starší 18 let. Minimální měsíční vklad musí činit alespoň 100 Kč. Při této částce činí státní příspěvek 50 Kč měsíčně. Pokud si však budete každý měsíc na penzijní připojištění ukládat 500 Kč a více, bude státní příspěvek činit již 150 Kč každý měsíc, což rozhodně není zanedbatelná částka. Na penzijní připojištění je navíc možné uplatnit daňové zvýhodnění, a to až ve výši 12.000 Kč ročně.

Půjčka od České spořitelny

Česká spořitelna nabízí kromě penzijního připojištění také další zajímavé produkty. Jedním z nich je i půjčka, která je určena občanům ČR a cizím státním příslušníkům s trvalým pobytem na území České republiky. Při žádosti o půjčku lze uvést částku až do výše 500.000 Kč, přičemž výše schválené půjčky je závislá na Vašem pravidelném příjmu. Kromě potvrzení o příjmu od zaměstnavatele je potřeba mít s sebou na pobočce při uzavírání smlouvy o půjčce již jen občanský průkaz, nic jiného banka nevyžaduje. Půjčka od České spořitelny je výhodná i v tom, že smlouvu lze uzavřít už na první schůzce v bance. Půjčku navíc získáte bez jakéhokoliv zajištění, po celou dobu splatnosti pak máte garantovánu stejnou úrokovou sazbu.

Pokud chcete uzavřít penzijní připojištění, nebo si chcete vzít půjčku, pak není nic jednoduššího, nežli se obrátit na Českou spořitelnu a vyjednat s ní veškeré náležitosti těchto služeb se týkající.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!