verze pro tisk

Investiční zlato: Vyhrajte boj s inflací

4. červenec 2012

Trápí vás vysoká inflace a nízké úrokové sazby na bankovních spořicích účtech? V tom případě zvolte alternativu, investiční zlato. Jedná se o bezpečnou komoditu, která za minimální risk přináší maximální zisk.

Najít vhodnou investici bez velmi dobrých znalostí financí, ekonomiky je velmi náročné a rizikové. Ovšem uvažovali jste o zlatu? Investiční zlato je vhodnou volbou pro širokou veřejnost. Informace o zlatě jsou dostupné naprosto každému, navíc téměř všechny nástroje i analytici hovoří stejně, zlato bude pokračovat ve svém růstu, proč toho nevyužít.

Pokud vás zlato zaujalo, podívejte se na dlouhodobý vývoj ceny, pro názornost jim proložte přímku a sami uvidíte, jak zlato stabilně zvyšuje svoji cenu. Navíc je to pro tuto komoditu přirozené. Zásoby zlata jsou omezené a zlato nelze synteticky vyrábět, jeho cena s ubývajícími zásobami roste. Cena se také zvyšuje kvůli znehodnocení peněz. Mnoho investorů bojuje zlatem proti inflaci.

Z výše uvedených důvodů je téměř nemožné, aby cena zlata radikálně klesla, či se dokonce přiblížila k nule. To stejné ovšem rozhodně nemůžeme říci například o akciích. Zlaté investice jsou tedy velmi bezpečné oproti ostatním investicím.

Cena investičního zlata

Aktuální cena investičního zlata se odvíjí od burzovní ceny. Cenu na burze s mírným zpožděním můžete sledovat i vy. Když k ní přičtete zhruba 10 procent, získáte cenu, za niž koupíte investiční zlato. Ke zlatu je přirážka kvůli jeho následnému zpracování a marži.

Za minimální smysluplnou investici je považována koupě jedné trojské unce (asi 31 gramů). V současné době seženete jednu trojskou unci zlata zhruba za 34 000 korun. Pokud byste chtěli investovat méně, obraťte se na investiční stříbro, kde vám postačí zhruba o 10 000 korun méně ke koupi jednoho kilogramu stříbra (opět minimální investice ke zhodnocení).

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!