verze pro tisk

Investiční zlaté slitky rakouské mincovny Münze Österreich

19. říjen 2012

Rakouská mincovna (Münze Österreich) má bohatou historii. V současné době se jedná o významného zpracovatele ryzího zlata (999/1000). Investiční zlato je jednou ze specialit Münze Österreich.

Vznik mincovny se datuje v roce 1194 (pod názvem Wiener Münze). Historie je spojena s třetí křížovou výpravou, kdy vévoda Leopold V. zajal anglického krále Richarda Lví srdce. Peníze, které získal Leopold V. za propuštění Richarda Lví srdce (100 000 hřiven stříbra, ekvivalent k dnešním cca. 25 mil. EUR) posloužily k otevření nových stříbrných dolů. To byl základ pro vznik Rakouské mincovny. Od roku 2002 Münze Österreich razí i evropskou měnu Euro.

Společnost Münze Österreich spolupracuje se švýcarským Argor Heraeus. Právě ve Švýcarsku si nechává zpracovávat zlaté slitky s vlastním certifikátem. Tento certifikát zajišťuje nejenom kvalitu, ale i snadnou směnitelnost kdekoliv na světě.

Proč investovat do zlata?

Zlato již po staletí zvyšuje svoji cenu. Zásoby zlata jsou omezené a je tedy jasné, že s jejich úbytkem cena zlata poroste. Investiční zlato je velmi lehce směnitelné kdekoliv na světě. Navíc peníze máte opravdu bezpečně uloženy – nejste vázáni na banku, fond nebo na stát. Ať se stane cokoliv, investiční zlato nemůže výrazně ztratit na ceně.

Další výhodou investičního zlata je osvobození od DPH a to podle § 92 zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty. To je velká výhoda například oproti investičnímu stříbru.

Investiční zlato si po svém historickém maximu, kterého dosáhlo v létě 2011 prošlo korekcí ceny. Nyní má opět velký potenciál k růstu a to nejenom krátkodobý, ale i dlouhodobý. Právě teď je velmi vhodná příležitost k investici do zlatých slitků. Navíc průměrné zhodnocení z minulých let se pohybuje až kolem deseti procent.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!