verze pro tisk

Investiční stříbro: Průmyslový kov vhodný k investicím

31. prosinec 2012

Investice do stříbra je mnohem více než jen předpoklad na růst drahých kovů. Investiční stříbro je úzce spojeno s průmyslem, kde je stříbro nezbytné. Jeho cena se tedy formuje z více trhů.

Investiční stříbro je velmi často porovnáváno s investičním zlatem. Závěr je většinou jednoduchý, oba kovy jsou si velmi podobné. To dokazuje i korelace (roste cena stříbra, roste i cena zlata a opačně). Ovšem výhodou zlata je osvobození od DPH.

To je samozřejmě pravda, ale na investiční stříbro je potřeba hledět i z jiného úhlu pohledu. Stačí se podívat na jakoukoliv elektroniku – mobilní telefon, rádio atd. Ve všem najdeme aspoň minimální množství stříbra a co se s tímto stříbrem děje? Skončí na skládce, kde stříbro nikdo nerecykluje a znova nepoužije. Tímto nešetrným zacházením se zásoby stříbra pomalu ztenčují a již bylo dokonce využito stříbrných rezerv mnoha státu. Například USA poskytlo své stříbrné rezervy průmyslu, aby uspokojilo poptávku. Již po několik let je poptávka po stříbře vyšší než jeho nabídka. Stříbrné slitky mají kvůli těmto faktům mnohonásobně větší potenciál než kterýkoliv jiný drahý kov. S největší pravděpodobností bude korelace zlata i stříbra narušena, případně začne stříbro růst mnohem rychleji. Současné odhady vidí cenu stříbra na stejné úrovni jako cenu zlata. Jen pro porovnání, na burze je aktuální cena stříbra 30 dolarů a zlata 1662 dolarů za jednu trojskou unci.

Stříbrné mince

Investice do stříbra je možné zpříjemnit sbíráním mincí. Stříbrné mince navíc mohou zvýšit svoji cenu kvůli sběratelskému ohodnocení. Cenu stříbra udrží vždy. Jedná se o dobrou možnost, jak spojit investování s koníčkem a ještě dát větší příležitost ziskům. Investiční stříbro i zlato je vhodné a dostupné pro všechny.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!