verze pro tisk

Evropská společnost je moderní formou podnikání

16. červenec 2012

Moderní formy podnikání umožňují firmám vyvíjet svou činnost nejen v rámci tuzemského trhu, ale nabízejí jim i možnost expandovat napříč celou Evropou. Díky tomu jsou schopny zvýšit své obraty a tím pádem i zisky, oslovují daleko větší množství klientů, zákazníků a obchodních partnerů.

Societas Europaea

Jednou z moderních forem podnikání je takzvaná evropská společnost. Ta je všeobecně známá pod zkratkou SE, což znamená Societas Europaea. Díky evropské společnosti mají podnikatelé mnoho výhod. V první řadě označení Evropská společnost přináší daleko významnější postavení na trhu nežli jiné formy podnikání. Při této formě podnikání dochází rovněž i k daleko snazšímu pohybu kapitálu v rámci Evropské unie. Boří se zde hranice mezi jednotlivými státy, prakticky nezáleží na tom, kde má firma svoje sídlo. Je však samozřejmě nutné, aby sídlo společnosti bylo pokud možno v některém z významných měst. Evropskou společnost si podnikatelé mohou zřídit vlastní cestou, to je však poměrně náročné. K dispozici jsou jim však také například služby společnosti FIRMUS a.s., která zájemcům o podnikání nabízí možnost vytvoření evropské společnosti založením holdingu, fúzí, přeměnou a.s. nebo také koupí ready made evropské společnosti. Tato firma poskytuje nejen služby ohledně evropské společnosti, nabízí také kupříkladu prodej sro.

Pronájem sídla firmy

Jak již bylo naznačeno, každá společnost musí mít své sídlo. Bez něj nemůže vykonávat svoji činnost, potřebu sídla společnosti přímo nařizují právní předpisy, které jsou platné v rámci České republiky a Evropské unie. V případě absence vlastního sídla je možné zajistit společnostem firmou FIRMUS a.s. poskytnutí sídla, které bude na lukrativní adrese. Díky tomu se podnikatelé nemusejí starat o zařizování místa pro kanceláře, se sídlem společnosti mají spojeny jen minimální náklady za pronájem a hlavně získávají sídlo firmy na opravdu dobré adrese, která udělá na většinu klientů, partnerů i zákazníků dojem. A to je koneckonců jeden ze zásadních důvodů, proč mít sídlo firmy například v centru Prahy nežli někde na malé vísce.

Přečtěte si také:

Pár tipů pro budoucí podnikatele

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Tomas

sobota, 20. duben 2013
16:16

Zaujimavy clanok. Hladal som vsak virtualne sidlo v Bratislave a nasiel som www.MojeSidlo.sk, kde ponukaju sidlo uz od 9 Eur mesacne.


posted by: Tomas [Odpovědět]