verze pro tisk

Co byste měli vědět před tím, než uskutečníte nákup investičního zlata

31. březen 2014

Investiční zlato je komoditou, která se u českých investorů těší velké oblibě. V posledních letech o zlaté slitky a zlaté mince, které lze považovat za investiční zlato dle zákonných parametrů, projevují zájem i drobní střadatelé. Uvědomují si totiž, že jde o investici bezpečnou, která ochrání jejich finanční prostředky. Před nákupem investičního zlata je ale dobré si ujasnit několik věcí.

Na zlatu nevyděláte

Investiční zlato slouží především k ochraně peněz. Díky své stabilní kupní síle máte jistotu, že o své peníze nepřijdete. Raději ale nepočítejte s tím, že byste na této investici příliš vydělali. Zlato je zkrátka ideální pro zabezpečení financí.

Při nákupu zlata buďte opatrní

Investiční zlato je definováno zákonem. Rozhodně za něj nelze považovat zlaté šperky, náušnice či podobné předměty. Investičním zlatem jsou zlaté slitky, cihličky a mince, které mají potřebnou ryzost a punc. Ve chvíli, kdy si investiční zlato pořizujete, důkladně si všímejte toho, zda je pravé a také i to, zda má potřebnou hmotnost.

Zlato se dá koupit online

Investiční zlato se dnes už bez problémů dá pořídit v internetových obchodech. Příklad budiž e-shop golden-invest.cz. Ten nabízí zlaté slitky a mince v mnoha variantách. Ke každému slitku obdržíte potřebný certifikát, který potvrzuje jeho pravost. Díky tomu se tak nemůže stát, že byste pořídili nějaký padělek. Na toto je potřeba si dát pozor pokaždé, když budete pořizovat investiční zlato online.

Pokud si nejste jisti tím, zda máte investorské vlohy, pak vás do obrazu může dostat třeba nějaká investiční hra. Pomocí ní získáte dovednosti, které pak uplatníte v praxi, a to třeba právě při nákupu investičního zlata.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Zenuska235

neděle, 28. červen 2015
18:34

Děkuji za článek, byl pro mne hodně zajímavý a možná zkusím i investice do zlata.


posted by: Zenuska235 (marcelaadamcova(a)post.cz) [Odpovědět]