verze pro tisk

Školy v přírodě, které zajistí agentura

28. srpen 2013

Nový školní rok už pomalu, ale jistě klepe na dveře... ke školní docházce naštěstí nepatří jen pravidelné docházení do školních lavic, ale také školní výlety a pro základní školy také školy v přírodě.

V dnešní době jsou, bohužel, tyto akce trošku na ústupu, ale ještě stále se najde velké množství pedagogů, kteří se rozhodnou se svými "svěřenci" někam do přírody vyjet. Začátek roku je ta nejlepší doba, kdy místo a typ školy v přírodě vybrat.

Dva typy škol v přírodě

Učitelé se mohou rozhodnout mezi dvěma základními typy škol v přírodě. Pokud chtějí se svými žáky strávit více času a věnovat se jim od rána do večera, stačí si jen vybrat místo po republice a celou akci zorganizovat.

Jednodušším a pro učitele rozhodně pohodlnějším typem (taky si zaslouží během školního roku odpočinek) jsou tzn. školy v přírodě zajištěné pořádající agenturou.

Tento typ škol v přírodě připravuje také ag. HAUL... úkolem učitele je pouze navnadit děti na tento typ akce, aby se jich přihlásilo co nejvíce, zavolat do agentury, vznést požadavky, vybrat termín, nahlásit počet osob a pak pozorovat, jak se vše zařídí za ně.

Vše od odvozu až po ubytování, stravu a program

Agentura HAUL připraví vše od A do Z...začne dopravou, kdy zajistí autobusy s odvozem od školy do vybraného areálu (pořádá totiž školy v přírodě na třech místech v republice - RS Máj na Plzeňsku, RS Úsvit na Vysočině a RS Levínský kocour na severu).

Po příjezdu má pro školu připravené ubytování, zajistí stravu 5 x denně (pro hladovce i druhou večeři) a učitelé stráví s dětmi pouze dopoledne, tedy výukový čas. Kolem oběda si děti přebírají zkušení vychovatelé, kteří pro ně mají připravený zajímavý program na celé odpoledne i večer.

Loňským rokem je provázel drak Safiry a hrdina Eragon, co na děti čeká letos? Samozřejmostí je zdravotní a noční dozor, odměny do soutěží, památeční glejt s fotografií třídy, aby žáci měli u čeho vzpomínat na nezapomenutelné zážitky.

V případě, že rodiče i učitelé chtějí dětem pobyt "vyšperkovat", je tu spousta dalších možnosti, které se dají do poukazu zahrnout, vč. pozvání zajímavých hostů, závěrečný slavnostní raut, ohňostroj, koblížková party, výlet do Plzně, Ústí n. L. nebo Jihlavy, návštěva ZOO a mnoho dalšího.

Zkrátka a dobře, pokud chcete svým žákům zpestřit dny ve školních lavicích, vyrazte s nimi na školu v přírodě... věříme, že si ji užijete jak Vy, tak oni...a pokud to chcete mít "bez práce a s velkou parádou", ag. HAUL Vám se vším pomůže a připraví Vám pobyt na míru!

-zel-

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!