verze pro tisk

Proč navštívit pivní lázně?

23. prosinec 2010

Víte, že pivo se již od středověku nepoužívá pouze ke konzumaci, ale také k léčebným účelům? Chtěli byste si vyzkoušet, jaké to je, ležet v plné vaně zlatavého moku? Pojďte se tedy podívat do pivních lázní.

Co jsou pivní lázně?

Pivní lázně patří k originálním lázeňským procedurám. První pivní lázně jsou staré více než 2 000let. Zahrnují koupel v pivní lázni, masáže, relaxaci a pitnou kůru. Pivní lázeň se připravuje z horké vody (34 – 37 stupňů Celsia), směsi drcených bylin a živých kultur pivovarských kvasnic. Teplota vody ve výše uvedeném rozpětí je velice důležitá, právě díky ní jsou léčivé účinky největší.

Proč pivní lázně?

Pivní lázně prokazatelně pomáhají zregenerovat celý lidský organismus. Horká lázeň zvyšuje srdeční činnost a příznivě tak působí na cévní soustavu. Jsou vhodné i při léčbě lupénky, nebo jiných kožních chorobách, neboť obnovují schopnost regenerace pokožky. Pivní lázně se rovněž doporučují osobám s chronickým onemocněním kloubů či svalů.

Účinky lázně rovněž pocítí vaše vlasy a pleť. Kvasnice dodají pokožce totiž potřebné vitamíny B a proteiny. A v neposlední řadě jsou pivní lázně vhodné pro každého, kdo si potřebuje užít alespoň trochu klidu a relaxace.

Pro koho jsou pivní lázně vhodné

Koupel v pivních lázních může využít téměř každý bez rozdílu věku. Díky vyšší teplotě lázně však existují určitá zdravotní omezení. S lékařem by se o vhodnosti návštěvy měl poradit každý, kdo trpí kardiovaskulární chorobou, křečovými žílami či jiným závažným onemocněním. Lázeň se také nedoporučuje těhotným ženám od 3. měsíce, nebo při současné léčbě chemoterapií.

Kde si užít pivní koupel

Dnes můžete nalézt pivní lázně téměř v každém větším městě, a určitě snad v každých lázních. Bývají součástí wellness center, či ubytovacích zařízeních poskytující wellness služby. Originální lázeňskou proceduru můžete zažít v pivních lázních Chodová Planá. Vyškolený zdravotnický personál se o vás postará v areálu rodinného pivovaru Chodovar. Zážitky jako dárek jsou v poslední době velice oblíbené, tak zkuste svým blízkým darovat pobyt v pivních lázních a určitě je nezklamete.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

okt03L6ce5mI

úterý, 3. červen 2014
09:48

Darren from Ireland, July 21, 2012 at 9:22 AM We stayed at this hotel with two young chedirln. Our room was spacious, nice and well serviced every day. The food was one of the best aspects of the hotel we were booked in for bed and breakfast but ended up having dinner in the hotel half of the time there as the quality and service were excellent and great value (15 euro per adult for 4 course meal, 8 euro for our 6 year old, our 3 year old ate free!). The hotel is family run and this shows in the attitude of the staff who were generally very friendly and helpful. The outdoor pool area is great also. Free wifi is available on all floors of the hotel. I would highly recommend this hotel.


posted by: okt03L6ce5mI (bxoln6rc(a)outlook.com) [Odpovědět]