verze pro tisk

Nejvíce Čechů stále míří za dovolenou do Chorvatska

22. srpen 2012

Přestože největší zájem o Chorvatsko již opadl, přesto do této země míří každý rok statisíce Čechů, aby si zde užívali zaslouženou dovolenou. Na otázku, proč právě Chorvatsko, lze odpovědět mnoha způsoby. Chorvatsko je zemí s mořem, která je od našich hranic nejblíže. Dá se tam bez problémů dojet automobilem. Země má navíc podobný jazyk, takže při pobytu nemusíte ovládat žádný světový jazyk, přesto se celkem obstojně dorozumíte.

Chorvatsko je stále poměrně levné

Dalším důvodem, pro si lidé vybírají Chorvatsko, může být cena. Zájezdy s dopravou, ubytováním a stravou vyjdou na pár tisíc korun, dovolená je tak z finančního hlediska prakticky srovnatelná s dovolenou v některém z tuzemských hotelů a penzionů. Levné je třeba ubytování v Podgoře. Pobyty v Chorvatsku navíc nabízí zdaleka největší počet kanceláří. Nejširší výběr dovolené v Chorvatsku je přitom na jaře, kdy všichni lidé začínají plánovat, kam v létě vyrazí. Pobyty u moře se však dají sjednat i nyní, na samém konci léta, kdy jsou ceny ještě příznivější.

Některým lidem možná trochu vadí, že v Chorvatsku neustále narážejí na Čechy a Slováky, ať se hnou kamkoliv. Je to daň za atraktivitu Chorvatska. Do země pak již prakticky míří jen Němci, a to jen do určitých destinací. Pakliže se však někdo chce během dovolené setkávat s našinci jen minimálně, pak Chorvatsko asi nebude nejlepší volbou.

Památky, příroda, káva

Chorvatsko pro nás znamená především moře. Najdou se však i další důvody, proč zemi navštívit. Zaujme jistě zdejší krajina ( pokud zrovna v oblasti, kterou navštívíte, nepanují tradiční ničivé požáry). Výbornou záležitostí je také zdejší chutná zrnková káva, která se v Česku najde jen v málo obchodech. Milovníci alkoholu zde mají šanci ochutnat tradiční rakiji, typický balkánský alkoholový nápoj.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!