verze pro tisk

Na dovolenou na Rhodos

20. srpen 2012

Řecko je mezi českými s slovenskými turisty velmi oblíbenou zemí, ročně tam na dovolenou přijíždějí tisíce turistů. A to i přesto, že v Řecku vládne velká ekonomická krize, která ovlivňuje život snad každého Řeka. Turisté, kteří si zvolí dovolenou v Řecku, se však nemusejí obávat toho, že by jejich pobyt byl zdejší krizí nějak ovlivněn. Řekové jsou si vědomi, že právě turistický ruch je drží „při životě“ a chovají se tak k cizím státním příslušníkům možná lépe nežli v minulosti.

Ostrov Rhodos - perla mezi řeckými ostrovy

Mezi nejoblíbenější místa Řecka patří samozřejmě tamní ostrovy. A tím snad vůbec nejpopulárnějším je ostrov Rodos, který je největším ostrovem ze souostroví Dodekanese a celkově čtvrtý největší v Řecku. Ostrov Rhodos dokáže turisty uchvátit svou jedinečnou krajinou a také památkami, které se rozkládají po celém ostrově. Návštěvníci na Rhodu ocení také příjemné lidi, kteří zde žijí přeci jen trochu odlišným, pomalejším a uvolněnějším způsobem života nežli v jiných končinách Evropy. Zapomenout nelze ani na skvěle upravené pláže a průzračné moře, které přináší dokonalé osvěžení během letních veder. Na Rhodu panují po celé léto skvělé klimatické podmínky, dešťové kapky zde během dovolené zažijete opravdu jen výjimečně.

Na co nezapomenout před odletem na Rhodos

Před odletem na Rhodos si určitě nezapomeňte pořídit opalovací krém s vysokým ochranným faktorem. Dále se hodí kvalitní a pohodlná obuv, kterou využijete na procházky po tamní krajině. Přestože Rhodos určitě není místem, kde by se nějak hojně kradlo, přeci jen se doporučuje pořídit si kvalitní a bezpečné peněženky, v nichž budou vaše peníze jen těžko dostupné pro případné zloděje.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!