verze pro tisk

Dovolená v Západních Tatrách

18. srpen 2012

Za několik dní sice skončí období, kdy většina lidí využívá svých dovolených k zájezdům k moři nebo pobytům v tuzemsku či třeba na Slovensku, nicméně přesto se najdou tací, kteří si dovolenou teprve plánují.

Dovolená se dá strávit mnoha způsoby. Kdo zrovna nemusí vidět moře a koupat se ve slané vodě, nechce se mu na dovolenou jezdit někam daleko, avšak zároveň chce poznat nějaký nový kraj, pak může vyrazit k sousedům na Slovensko. Ideální je třeba dovolená v Západních Tatrách.

Cesta do Tater zabere jen pár hodin

Výhodou dovolené v Tatrách je to, že z České republiky to máme na Slovensko kousek. Cesta z Prahy zabere jen několik hodin. Před jízdou automobilem je samozřejmě nutné zkontrolovat stav vozidla, zda máme vhodné pneumatiky a upevněné disky. Pokud cestujeme na podzim či v zimě, pak rozhodně při cestě do Tater využijme zimní pneumatiky. Ve vyšších nadmořských výškách nás totiž skoro jistě čeká sněhová nadílka na silnicích a s letními pneumatikami bychom se do Tater vůbec nedostali.

Západní Tatry jsou skvělým místem pro letní i zimní dovolenou

Dovolená v Západních Tatrách nabízí nepřeberné množství zábavy. Dají se zde pořádat turistické výlety do širokého okolí, milovníci koupání určitě navštíví některý u místních aquaparků, kterých je v oblasti hned několik. Z hlediska ubytovacích prostor také můžete být klidní, pakliže si ubytování zajistíte s dostatečným předstihem. Hotýlků, penzionů a soukromých ubytovacích prostor je v Západních Tatrách skutečně velké množství, vždyť jde o turistickou oblast, kam každoročně přijíždí tisíce turistů.

Dovolenou na Slovensku lze jen a jen doporučit. Kdo doposud neměl možnost navštívit Vysoké Tatry, ten by to měl co nejrychleji napravit, rozhodně nebude litovat. Tatry patří mezi nejkrásnější místa v celé Evropě, o čemž asi není třeba dlouze diskutovat. Milovníci turistiky a výšlapů po horách si zde užijí dosyta.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!