verze pro tisk

České hory: 4 tipy, kam jet lyžovat

11. leden 2011

Zima je v plné síle, tak využijte volných víkendů a zajeďte si zalyžovat. Sněhové podmínky jsou na českých horách více než dobré. Tady jsou některé tipy, kam můžete vyrazit za zimními radovánkami.

Tanvaldský Špičák

Největší skiareál Jizerských hor vám nabízí lyžařské trasy všech obtížností v délce 6 kilometrů. Samozřejmostí je půjčovna lyžařského vybavení. Areál je speciálně vybaven i pro vaše děti – samostatný prostor pro výuku vašich dětí, dětská lanovka a další.

Součástí areálu je čtyřsedačková lanovka a 6 lyžařských vleků. Otevřen je každý den od 8:30 – 16:00 hodin. Na celodenní permanentku si pak připravte 380 Kč.

Svatý Petr

Skiareál ve Špindlerově Mlýně vám nabídne 11 sjezových tratí, 3 lanovky, 5 lyžařských vleků, a velké lákadlo – snowpark. Ten je využíván i pro mezinárodní závody. A pokud nelyžujete, máte k dispozici bobovou nebo sáňkařskou dráhu.

Ze Svatého Petra se můžete zdarma autobusovou linkou přepravit do areálu Medvědín. Permanentka zakoupená v jednom areálu vám automaticky platí i v druhém. Skibus jezdí každých 40 minut.

Areál je otevřen denně od 8:00 – 16:00 hodin, a denně také můžete využít večerní lyžování (18:00 – 21:00). Parkoviště u areálu je zdarma. Celodenní permanentka pro celý Špindlerův Mlýn stojí 600 Kč.

Železná ruda a Šumava

Zejména začátečníci a děti využijí skiareál Nad nádražím. Naleznete zde 2 sjezdovky střední obtížnosti a 2 vleky. Součástí areálu je lyžařská škola a půjčovna vybavení. Skiareál je propojen s areálem Belveder, kde si již přijdou na své i pokročilí. Celodenní permanentka stojí 390 Kč pro oba skiareály.

Ramzová

Areál Ramzová v Jeseníkách patří k nejvýše položeným skiareálům u nás. Nachází se ve výšce 1351 metrů nad mořem. Více než 5000 osob za hodinu zde přepraví 2 lanovky a 3 vleky. Sjezdových tratí je 7, a uspokojí jak začátečníky, tak náročné lyžaře.

Součástí areálu je pochopitelně půjčovna vybavení a lyžařská škola. Za 500 Kč pořídíte celodenní permanentku, a lyžovat můžete od 9:00 – 16:00.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

iSDLcR8JcWZb

čtvrtek, 20. říjen 2016
06:27

Haha, shouldn't you be charging for that kind of kngweldoe?!


posted by: iSDLcR8JcWZb (3pa1kmff7g(a)outlook.com) [Odpovědět]