verze pro tisk

Vybíráme novou postel

29. prosinec 2010

Postel je místem, kde trávíme více než jednu třetinu života. Je proto velmi důležité, abychom tento kousek nábytku vybírali pečlivě. Díky správnému výběru postele si pak budete moci užívat relaxace a kvalitního spánku. Proto v první řadě dbejte na kvalitu, a estetickou stránkou se zabývejte později.

Ideální rozměry postele

Co se týče délky postele, pak k vaší výšce připočtěte alespoň 25 cm. Díky tomu se nebudete muset nepohodlně krčit. Důležitá je také správná šířka postele. Jednolůžko by mělo být alespoň 90 cm široké, dvojlůžko vybírejte v šířce alespoň 180 cm.

I výška postele hraje ve vašem pohodlí roli. Je důležité, aby se vám do ní dobře uléhalo i vstávalo. Obecně se doporučuje 45-50 cm, v případě omezené pohyblivosti se nebojte koupit lůžko i vyšší.

Postel: Jaký volit materiál?

To, jaký materiál při výběru nového nábytku zvolíte, bude pravděpodobně ovlivněno vaším vkusem, i současným vybavením ložnice. Nejvhodnějším materiálem je bezpochyby masivní dřevo, neboť je zdravotně nezávadné, a také nejkvalitnější. Samozřejmě se kvalita materiálu odráží i na ceně. Pokud nechcete celý účet vybílit jen za pořízení kostry postele, volte kov nebo lamino.

Rošty a matrace

Matrace a rošt jsou snad možná ještě důležitější než samotná kostra postele. Obojího je dnes na trhu nepřeberné množství. Raději tedy vybírejte ve specializovaném studiu, kde vám vyškolení odborníci skutečně vyberou to, co potřebujete. Na matraci si vyzkoušejte lehnout, ať nekupujete „zajíce v pytli“.

Samozřejmě máte možnost koupit i lůžko celočalouněné. Tyto postele ale nejsou z hygienického hlediska moc doporučovány.

Kam postel umístit?

Postel by neměla stát pod oknem, nebo na jiném místě, kde protahuje. Pokud disponujete velkou ložnicí, můžete ji umístit doprostřed pokoje. Díky tomu budete mít po obou stranách dostatek prostoru. Jestliže váš pokoj slouží nejen jako ložnice, ale i obývák a pracovna, volte dnes velmi moderní sklápěcí postele. Přes den je jednoduše sklopíte, nepotřebují mnoho prostoru, a nenarušují vzhled místnosti.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

GDHomKEPtKJ

sobota, 14. květen 2016
10:16

Green with purple is one of my favourite colour cobionatmins, and she is wearing it beautifully! You can tell she has the eye of an artist with the glorious mix of patterns and shapes she's combined in her outfit.


posted by: GDHomKEPtKJ (haheyy3t2x(a)outlook.com) [Odpovědět]