verze pro tisk

Venkovní žaluzie: hlavní důvody, proč si vybrat právě tento stínící prvek

20. březen 2013

Máte okna svého domu nasměrována na sluneční stranu a vadí vám, že do místností neustále pronikají ostré sluneční paprsky? V zimě to nemusí být až tolik nepříjemné, ovšem v létě, kdy beztak panují vysoké teploty, mohou sluneční paprsky neúnosně zvyšovat teplotu uvnitř domu, kde se pak prakticky nedá dýchat a musíte používat klimatizaci. Pronikání slunečního záření do domácnosti se ale dá poměrně účinně zabránit tím, že do prostoru oken nainstalujete nějaké stínící prvky. Jednou z alternativ jsou venkovní žaluzie.

Kvalitní stínící prvek

Při výběru stínících prvků máte na výběr hned z několika možností. Nejčastěji se používají klasické interiérové žaluzie. Ty však nejsou tolik účinné jako jejich venkovní varianta. Právě žaluzie venkovní mají mnohem lepší vlastnosti, dokáží eliminovat průchod světla a slunečního záření dovnitř domu s velkou účinností. Pakliže jsou vhodně nainstalované a správně fungují, pak jejich prostřednictvím lze i během dne vytvořit v domě temno.

Regulace teploty uvnitř domu

Venkovní žaluzie slouží především právě ke stínění. Během letních dnů, kdy slunko praží do oken, je stačí stáhnout a příhodně naštelovat jejich lamely, skrz něž pak neprojde jediný paprsek. Pomáhají tak regulovat teplotu uvnitř domu. To do určité míry platí i opačně, kdy naopak v zimě napomáhají zabránit většímu úniku tepla z místností.

Pěkný design

Pakliže se rozhodnete pro venkovní žaluzie, získáte jimi i velmi pěkný prvek z architektonického hlediska. Zatímco interiérové žaluzie obvykle nejsou nijak působivé, v případě venkovních žaluzií se dá říci, že mohou výborně doplnit a obohatit celkový vzhled domu, který tak i na první pohled získá na větší atraktivitě.

Cena venkovních žaluzií

Pakliže se ptáte, jaká je pro venkovní žaluzie cena, pak určitě nebudete nijak vystrašeni. Kvalitní žaluzie tohoto typu jsou sice v průměru dražší nežli jejich interiérové varianty, nicméně vzhledem k výše uvedeným faktům je třeba říci, že je jejich cena rozhodně přijatelná. Při jejich pořízení navíc můžete ušetřit, pakliže zvolíte například variantu s pouze ručním ovládáním. Je však pravdou, že z hlediska pohodlí a komfortu bych doporučil spíše venkovní žaluzie, které se dají ovládat pomocí dálkového ovládání nebo mechanického spínače. V tom případě se totiž s jejich zatahováním, vytahováním a směrováním lamel nemusíte nijak zatěžovat.

Charakteristika venkovních žaluzií

Shrňme si hlavní výhody, které venkovní žaluzie přinášejí:

  1. Působí jako velmi kvalitní stínící prvek
  2. Přispívají k lepšímu tepelnému komfortu v domácnosti
  3. Působí jako pomocný tepelný izolant
  4. Mají atraktivní vzhled
  5. Dají se snadno udržovat
  6. Chrání proti nepřízni počasí
  7. Mají dlouhou životnost
  8. Jsou účinnější nežli interiérové žaluzie

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!