verze pro tisk

Údržba vody v bazénu pomocí bazénové chemie

4. červenec 2011

Pokud máme doma na zahradě či v interiéru bazén, pak je nutné vodu v něm neustále udržovat a starat se o její kvalitu. Pokud bychom tak nečinili, voda v bazénu by se mohla lehce zkazit a koupání by pak nebylo tak příjemnou záležitostí.

V první řadě je potřeba si pořídit kvalitní filtraci, například pískovou. Kromě toho si ale musíme pořídit také speciální produkty, které se souhrnně označují jako bazénová chemie. Díky ní bude voda neustále čistá a kvalitní.

Je potřeba pravidelně kontrolovat kvalitu vody

Kvalitní voda v bazénu se pozná nejen tím, že v ní nejsou viditelné nečistoty, ale také že má správné pH a nevyskytují se v ní různé mikroorganismy, bakterie či viry, které samozřejmě na pouhý pohled nerozeznáme. A právě bazénová chemie pomáhá zamezovat výskytu těchto mikroorganismů, které mohou mít nepříjemný dopad na naše zdraví či pokožku. Pokud bychom ji nepoužívali, bude voda v bazénu za pár týdnů vypadat jako znečištěný rybník plný sinic a dalších nežádoucích látek a organismů. Při použití bazénové chemie je ale důležité vždy dodržovat správné dávkování, které je uvedeno na výrobku.

Údržba bazénu pomocí bazénové chemie není složitá

Před každým použitím bazénové chemie a úpravou vody nejprve změřme hodnotu pH pomocí kapkových testerů. Hodnota pH udává, jak je voda kyselá nebo naopak zásaditá. U vody v bazénu by mělo být pH mezi 7 až 7,4. Pak zvolíme vhodnou bazénovou chemii, která pH hodnotu buď zvedne či naopak sníží. Hodnoty pH je doporučováno měřit minimálně dvakrát týdně, při častém znečištění bazénu pak i denně. Bazénová chemie slouží nejen ke srovnání pH vody, ale také k regulaci její tvrdosti.

Možná se někomu může zdát, že čištění a údržba bazénu pomocí bazénové chemie je náročnou záležitostí, ale není tomu tak. Stačí se jen o bazén pravidelně starat a v případě problémů ihned použít správnou bazénovou chemii dle návodů. Po několika použitích Vám celý proces údržby bude připadat rutinní a jednoduchý.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!