verze pro tisk

Solární systémy do domu

26. srpen 2011

Spolu s tím, jak neustále rostou ceny energií, je potřeba se poohlížet po levnějším způsobu vytápění domu či ohřevu vody. Vynikající volbou jsou solární systémy, které patří mezi vůbec nejlevnější systémy vytápění, neboť je zde energie získávána přímo ze slunečního záření. Solární systémy se hodí nejen pro vyhřívání bazénů či užitkové vody, ale dají se použít i přímo pro vytápění objektů, kdy doplňují klasický způsob vytápění. Během pěkných a slunečných dnů tak můžete díky tomuto systému ušetřit stovky korun.

Princip solárních systémů

Solární systémy fungují na celkem jednoduchém principu. Sluneční kolektory, které umístíme například na střechu domu, pohltí sluneční záření, přemění jej na tepelnou energii. Touto energií je následně ohříváno topné médium, z něhož je energie přenesena do zásobníku. V něm se teplo akumuluje.

Možná si říkáte, že solární systémy v našich podnebných podmínkách nebudou tou nejlepší volbou. Zde je však na místě říci, že v České republice jsou podmínky pro solární vytápění vcelku dobré, neboť je zde celková doba slunečního záření až 2.000 hodin za rok, což je dostatečné.

Kolik při využití solárního systému ušetříme

Solární systémy samy o sobě nebudou stačit na vytápění celého domu. Při zcela optimálních podmínkách však mohou nahradit až 50% potřeby tepla k vytápění a až 80% potřeby pro ohřevy užitkové vody v domě. Díky tomu ušetříte za náklady na energie velké množství financí, což se v době, kdy se zvyšují ceny energií, rozhodně hodí.

Dodavatel solárních systémů

Solární systémy si můžete objednávat kupříkladu u společnosti Kuzďas s.r.o., která dodává a montuje tento druh vytápěcího systému již několik let. Solární systémy od této společnosti jsou výkonné a spolehlivé.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!