verze pro tisk

Sedací soupravy- důležité vybavení domácnosti

28. březen 2012

V obývacích pokojích téměř každé domácnosti mají významné místo pohovky a sedací soupravy. Dá se dokonce říci, že tvoří jednu z dominant obýváku. Pohovka by vždy měla být situována tak, aby jedinec, který do ní usedne, měl dokonalý výhled po celém prostoru pokoje. Sedací soupravy musejí být dostatečně prostorné a zároveň i reprezentativní, vždyť právě na nich sedávají naši hosté, kteří k nám zavítají do bytu.

Velikost sedací soupravy

Jak již bylo naznačeno, klasické sedačky mají být prostorné. V obchodech se dají sehnat sedací soupravy pro 2-8 osob, ale také veliké sedačky, které naráz pojmou i více jak deset lidí. Tyto robustní sedací soupravy se ale do většiny domácností ani nevejdou a jsou určeny spíše třeba do kanceláře či podobných prostor. Velikost sedačky samozřejmě úzce souvisí s tím, do jak velkého pokoje je zasadíme. U menších pokojů, kde není místa nazbyt, se hodí spíše rohové sedací soupravy, které mohou kopírovat stěnu obývacího pokoje a nezabírají tolik místa jako klasické podélné sedačky.

Materiál sedačky

Při výběru sedací soupravy v obchodě je samozřejmě velmi důležitým kritériem materiál, z něhož je sedačka vyrobena. Mezi nejluxusnější a také nejelegantnější patří zcela jistě kožené sedací soupravy. U levnějších variant sedaček jsou používány syntetické materiály. I ty však mohou být poměrně kvalitní, takže sedací souprava může sloužit po mnoho let k vaší spokojenosti.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!