verze pro tisk

Posuvné dveře: moderní alternativa ke klasických interiérovým dveřím

19. leden 2013

Interiérové dveře slouží k oddělení jednotlivých místností. Každá místnost je díky dveřím izolována od ostatních částí bytu. Klasické dveře s panty jsou ale mnohdy nepraktické, neboť zabírají zbytečně mnoho prostoru. Je to nepříjemné hlavně ve chvíli, kdy bydlíme v malém bytě, kam se sotva vejde nábytek. A ještě zde musíme myslet na to, že prostor kolem dveří musí být prázdný, neboť jinak bychom dveře nemohli vůbec otevřít. Lze ale nalézt lepší řešení? Ano, stačí si domů pořídit posuvné dveře.

Posuvné dveře jsou moderní alternativou ke klasickým dveřím s panty. Hodí se zejména do domácností, které jsou menších rozměrů, jsou nicméně velmi elegantním a stylovým řešením i do rodinných domů a větších bytů.

Co jsou to vlastně ony posuvné dveře? Jak už z názvu vyplývá, tyto interiérové dveře neotevírají jako klasické pantové dveře do prostoru, při otevírání se zasouvají ke stěně nebo do pouzdra, které je v ní zabudováno. Podle způsobu zasunování rozlišujeme dva základní typy posuvných dveří - posuvné dveře ke stěně a posuvné dveře do pouzdra.

Posuvné dveře ke stěně: snadná instalace

Posuvné dveře ke stěně se při otevírání zasunují po kolejnici ke stěně místnosti. Tyto dveře si pořiďte ve chvíli, kdy doma nemáte moc prostoru a nechcete zároveň dělat žádné složité technické úpravy. Instalování tohoto typu posuvných dveří nevyžaduje žádné složité práce, stačí nainstalovat kolejnice, po nichž se dveře budou pohybovat.

Posuvné dveře do pouzdra: zvětšení užitného prostoru místnosti

Posuvné dveře do pouzdra jsou sice náročnější variantou z hlediska instalace, zato se však jedná o ještě preciznější řešení. V tomto případě se totiž interiérové dveře opticky zasunují přímo do stěny, kde je vytvořeny pouzdro. Posuvné dveře tak při manipulaci nevyžadují žádný volný okolní prostor. Místnost tak můžete plně využít pro nábytek.

Posuvné dveře jsou skvělým a mimořádně praktickým řešením do domácnosti. Díky nim budou od sebe jednotlivé místnosti dokonale odděleny a zároveň nebudete muset kolem nich počítat s volným místem pro jejich otevírání. Díky tomu se tak zvětší obytný prostor, který by jinak nemohl být využit za přítomnosti klasických dveří s panty.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!