verze pro tisk

Ochranné nátěry na kov a dřevo

18. červen 2012

Dřevěné či kovové materiály jsou velmi náchylné na poškození, pakliže na ně nepoužijeme kvalitní nátěry. Jako příklad lze uvést třeba kovové zábradlí. Bez jakéhokoliv ošetření bude po několika letech zábradlí u našeho domu rezivět, neboť na něj bude negativně působit vnější prostředí. V případě, že ale použijeme kvalitní barvu a nátěry, povrch zábradlí bude mnohem lépe chráněn a jeho původní vzhled se tak uchová déle.

Nátěry na dřevo

Nátěry a laky se používají na různé materiály. Nejpoužívanější jsou právě nátěry na dřevo a kovy. Lazurovaci nátěry na dřevo, které jsou běžně k dostání ve specializovaných obchodech, mají za úkol chránit dřevěné materiály pro nepříznivým povětrnostním vlivům. Dřevo díky těmto nátěrům zůstává déle ve svém původním vzhledu. Moderní nátěry na dřevo navíc obsahují i UV filtry, které dřevěné materiály chrání proti slunečnímu záření, jež má na jeho povrch značně negativní vliv a napomáhá k jeho rychlejšímu stárnutí. Běžnou součástí nátěrů na dřevo bývají také různé chemické přísady, které zabraňují tvorbě plísní a působí proti houbám. Nátěry se po zakoupení jednoduše nanesou na dřevo dle uvedeného návodu. Postačí k tomu obyčejný štětec či váleček.

Nátěrové hmoty na kov

Nátěry na kov rovněž slouží k větší ochraně kovových materiálů. Dají se využít například na ploty, kovová zábradlí, běžně se využívají také k ochraně kovových okapů či různých pilířů.

Nátěry na kov, dřevo i další materiály vyrábí a prodává společnost MUREXIN. Tato firma, jejíž historie sahá až do první poloviny minulého století, vyrábí špičkovou stavební chemii. Její laky a nátěry si můžete objednávat prostřednictvím emailu objednavky@murexin.cz, nebo také přímo v sídle firmy v Modřicích. Více informací o produktech a samotné společnosti MUREXIN naleznete na webových stránkách murexin.cz.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!