verze pro tisk

Lité podlahy a jejich výhody oproti betonu

19. březen 2013

Rekonstruujete či stavíte byt a přemýšlíte o tom, jaký typ podlahy zvolit do jednotlivých místností? Namísto klasického betonu zvolte raději lité podlahy, neboť právě ty mají daleko lepší vlastnosti a jejich pokládka je mnohem rychlejší a jednodušší.

Lité podlahy, které se někdy označují také jako anhydritové nebo sádrové podlahy, jsou moderní alternativou ke klasickým betonovým podlahám. jejich velkou předností je, že se dají zrealizovat poměrně rychle, již po několika málo dnech je možné po nich chodit a zatížit je.

Lité podlahy rychle tuhnou

Ptáte se, kdy je možné se po pokládce přes litou podlahu procházet? Zatímco v případě betonu by bylo nutné čekat několik dní, lité podlahy tuhnou mnohem rychleji, takže se po nich dá chodit už druhý či třetí den po pokládce. Ale pozor, to neznamená, že je možné je také rovnou zatížit nábytkem. V tomto případě je zapotřebí vyčkat ještě trochu déle, neboť podlahy musejí dokonale proschnout. Po pokládce nezapomeňte na dobré větrání interiéru, jinak se doba zasychání a tuhnutí podlahy značně prodlouží.

Kdy je možné na litou podlahu instalovat krytinu či podlahové topení

Anhydritové podlahy se obvykle používají jako základ, na nějž pak položíte plovoucí podlahu či jinou krytinu ( dřevěné parkety nebo jiný materiál). Pakliže hodláte pokládat vrstvu plovoucí podlahy, je vhodné nejprve pomocí CM přístroje změřit zbytkovou vlhkost. Za musí být u parotěsné a dřevěné podlahové krytiny maximálně do 0,5%, v případě topného potěru do 0,3% a pro paropropustné krytiny pak do 1%. Tato kritéria jsou velmi důležitá, v opačném případě riskujete, že zanedlouho budete pokládku krytiny, podlahy či podlahového vytápění provádět znovu.

Lité podlahy jsou hladké

Lité podlahy jsou výbornou alternativou, kterou lze zvolit namísto betonových podlah. Díky tomu, že se aplikují v mnohem tekutějším stavu, jsou více hladké nežli beton. V určitých případech tak bez potíží mohou tvořit konečnou podobu podlahy. Lité podlahy lze využívat nejen v soukromých objektech, ale také například v průmyslových skladech, kancelářích a v mnoha dalších objektech.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!