verze pro tisk

Jaká je cena plynu v roce 2011 a jak ušetřit?

14. leden 2011

Jestliže na plynu nejen vaříte, ale také s ním ohříváte teplou vodu či dokonce topíte, pak vás určitě zajímá, kolik za něj v letošním roce zaplatíte. Jak se vyvíjí cena plynu? Snížila se nebo zvýšila? Jaké ceny nabízí největší dodavatelé plynu? Jak můžete ušetřit náklady za plyn?

Cena plynu se stanovuje kvartálně

Cena plynu se čtyřikrát do roka změní. Nyní tedy máme k dispozici ceny pro první čtvrtletí roku 2011. Co vše tvoří konečnou cenu plynu? Platíte nejen za samotný plyn, ale též za jeho distribuci. Ceny distribuce plynu stanovuje Energetický regulační úřad a dodavatelé je nemohou změnit.

Co si však mohou stanovit sami, je cena za dodávku plynu. Jednotliví dodavatelé se tak snaží nabízet co nejvýhodnější ceny, neboť konkurence v tomto odvětví roste. Proto můžete výběrem vhodného dodavatele plynu ušetřit stovky až tisíce korun ročně v závislosti na vaší celkové spotřebě.

Ceny plynu 2011 u největších dodavatelů

RWE zvedl ceny v průměru o 2,3 % - průměrně zaplatíte 3 000 Kč ročně za vaření na plynu a asi 35 000 Kč za vytápění plynem

Pražská plynárenská zachovává stejné ceny - průměrně zaplatíte 2 500 Kč ročně za vaření na plynu a asi 30 000 Kč za vytápění plynem

E.ON zlevnil průměrně o 4,7 % - průměrně zaplatíte 2 700 Kč ročně za vaření na plynu a asi 32 000 Kč za vytápění plynem

K úsporám pomůže vhodný dodavatel plynu a zateplení domu

Úspor v domácnosti můžete dosáhnout výběrem vhodného dodavatele plynu. Máte-li pocit, že u svého stávajícího dodavatele vydáte za plyn příliš, spočítejte si pomocí jednoduchého srovnávače cen, kolik za plyn zaplatíte u jiných dodavatelů. Pokud některého z nich shledáte výhodnějším, stačí vybraného dodavatele kontaktovat a on už za vás vyřídí všechny formality.

Vhodný dodavatel vám tedy může přinést i výrazné úspory financí. Dalších úspor dosáhnete také zateplením domu, díky kterému ušetříte až několik desítek procent nákladů vydávaných za vytápění. Zateplení domu sice není nejlevnější záležitostí, avšak investice se vám díky pozdějším úsporám za energie během několika málo let vrátí. Kvalitním zateplením se navíc zvedne životnost domu. Izolace jej totiž více chrání před různými rozmary počasí a jeho konstrukce se tolik neopotřebovává.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!