verze pro tisk

Jak vybrat žehličku

26. březen 2012

Žehlení je nepopulární, avšak nezbytnou součástí činnosti mnoha domácích hospodyněk. Jen málokomu se líbí, když vychází do společnosti ve zmuchlané košili či nevyžehleném tričku a kalhotách. Aby tato činnost byla co nejpříjemnější a nestrávili jsme u ní příliš mnoho času, je potřeba mít po ruce kvalitní žehličku. O tom, jak vybrat žehličky, se častokrát nedočteme ani u prodejce či výrobce těchto zařízení, pojďme se tak blíže seznámit s tím, jak postupovat při výběru žehličky.

Cena žehličky je závislá na počtu funkcí

V první řadě bychom měli žehličku volit podle toho jak často ji používáme. Závisí na tom totiž počet jejich funkcí a s tím spojená cena. Jednoduché parní žehličky se dají pořídit doslova za pár korun, žehličky s více funkcemi pak vyjdou výrazně dráž. Pakliže jedeme na cesty či dovolenou, není asi nejvhodnější brát si s sebou klasickou žehličku, pro tyto situace je ale možné si pořídit takzvané cestovní žehličky, kterými bez problémů vyžehlíme zmuchlanou košili.

Žehlicí plocha

Žehličky, ať už se jedná o napařovací žehličky či jiné druhy, bychom měli také vybírat podle velikosti žehlící plochy. Pokud by byla příliš malá, žehlení by bylo náročnější a delší. Zapomenout bychom však neměli ani na samotné funkce. Jde o to, zda chceme žehličky, které jsou určeny na suché žehlení, nebo chceme žehlit s použitím páry.

Pozor na detaily

V neposlední řadě je dobré při výběru žehličky zkontrolovat délku kabelu. Je určitě nepříjemné, pokud přijdeme domů, rozbalíme naši novou žehličku a v tu ránu zjistíme, že kabel nedosáhne od žehlicího prkna k zásuvce. Dá se to samozřejmě řešit prostřednictvím prodlužovacího kabelu, jde však o zbytečnou komplikaci.

O tom, jak vybírat žehličky, by se jistě dalo napsat mnohem více. Ať už zvolíte parní žehličky nebo třeba žehličky na suché žehlení, pak vám přejeme, aby vás žehlení pokud možno co nejméně otravovalo. Stačí si během žehlení pustit nějakou pěknou hudbu a hned vám bude lépe.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!