verze pro tisk

Automatické zavlažování trávníku a rostlin na zahradě a ve skleníku

5. listopad 2012

Jestliže máte pocit, že vaše zahrada nevypadá tak, jak byste si představovali, pak může být problém v tom, že ji špatně zavlažujete. Právě na zavlažování trávníku a rostlin je při péči o zahradu se potřeba zaměřit, nelze se jen spoléhat na to, že za vás vše udělá příroda. Během suchého období nemusí spadnout dešťové kapky i celé dny, rostliny a trávník na zahradě pak trpí, neboť nemají dostatečný přísun vody a vláhy.

Díky samozavlažovacímu systému se nebudete muset starat o kropení trávníku

Pro zavlažování zahrady se dají využít moderní zavlažovací systémy. Ty nám výrazně usnadňují práci, o zavlažování trávníku, okrasných květin a zeleniny, kterou na zahrádce pěstujeme, se prakticky nemusíme starat, zvláště použijeme-li samozavlažovací systémy, které mají zabudovaný časový spínač a spouští se dle něj pravidelně několikrát denně. Zavlažovací systémy se dají použít nejen do volného prostranství na zahradě, ale také do skleníků. Tam jsou dokonce naprostou nezbytností, neboť do skleníku se logicky dešťová voda nedostane.

Zavlažovací systémy jsou vhodné zejména tehdy, máme-li větší a prostornější zahradu a zalévání květin a kropení trávníku ručně by nám zabralo příliš mnoho času. Pakliže použijeme zavlažovací systémy, máme o starost s péčí o zahradu méně, zavlažovací systémy stačí napojit na vodovod, naprogramovat spínače, vyladit postřikovače. Zbytek již zavlažovací systémy obstarají samy.

Prodej zavlažovacích systémů

Moderní zavlažovací systémy pro zahrady a skleníky lze pořídit v internetovém obchodě společnosti Mountfield- mountfield.cz. Tato firma se zabývá prodejem zahradní techniky a potřeb pro domácí kutily. V jejím sortimentu naleznete praktické samozavlažovací systémy, které se dají velmi snadno nainstalovat a jsou dostatečně účinné.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!