verze pro tisk

Virtuální sídlo: Základ úspěchu pro začínající společnost

23. duben 2013

Již několik let je možné si zcela legálně zařídit pro firmu takzvané virtuální sídlo. Jedná se o výhodnou alternativu ke klasickému sídlo společnosti, která mnoha podnikatelům usnadní práci a hlavně také ušetří peníze. Virtuální sídlo firmy však přináší i mnoho jiných zajímavých výhod.

Virtuální sídlo je upraveno právními normami

Sídlo firmy musí mít podle právních norem zapsáno v obchodním rejstříku každý podnikající subjekt. Bez něj není možné podnikat. Zatímco dříve bylo sídlo možné zajistit jen jako skutečné místo, kde lze podnikatele či zástupce firmy fyzicky zastihnout, novela zákona umožnila použít sídlo jen jako virtuální místo pro podnikající společnost. Tato změna rozhodně prospěla, díky ní totiž mají usnadněné podnikání začínající firmy, které by si nemohli dovolit pronájem skutečného sídla firmy, který se obvykle pohybuje v řádech tisíců až desítek tisíců korun měsíčně. Virtuální sídlo je oproti tomu daleko levnější, nebo se dá pronajmout již od několika set korun měsíčně ( v případě zahraničních sídel jde o jednotky EUR/měsíc).

Atraktivní sídlo ve velkém městě

Virtuální sídlo je lukrativní také z toho důvodu, že jím společnost má možnost získat lukrativní oficiální adresu. Virtuální sídla jsou totiž nabízena ve velkých městech a v jejich centrech. Firma tak levně získá sídlo, které bude mít skutečně atraktivní adresu. Čeští podnikatelé logicky nejčastěji využívají sídlo firmy v Praze či Brně, v zahraničí pak dominuje virtuální sídlo firmy v Bratislavě.

I u virtuálního sídla platí, že jej musí zaznamenat Obchodní registr (rejstřík). Jedná se však o poměrně jednoduchou a rychlou záležitost, která nezabere nijak významné množství času.

Při provozu virtuálního sídla vás může samozřejmě navštívit daňové ředitelství dané země. Vzhledem k tomu, že jde však o zcela legální způsob zajištění sídla, není třeba se ničeho obávat.

Ideální pro podnikatele, kteří netráví v kanceláři příliš mnoho času

Virtuální sídlo nebo kancelář se hodí zejména podnikatelům, kteří k výkonu své činnosti nemusejí být neustále v kanceláři přítomni. Pakliže často cestují, nebo vykonávají činnost z domova, je vcelku zbytečné, aby platili za pronájem skutečného sídla a kanceláře, když ji ani pořádně nevyužijí. Zároveň díky virtuálnímu sídlu nemusejí svoji firmu registrovat na trvalou adresu svého bydliště, což v mnoha případech není rozumné ani praktické.

Virtuální sídlo a založení firmy na Slovensku

Virtuální sídlo je obvykle nabízeno ve spojitosti se službou, která se týká založení firmy či prodeje ready made společnosti. Zakládáním s.r.o. firem a poskytováním virtuálních sídel se například na Slovensku zabývá portál delzia.com. Ten nabízí výhodné založení firmy, které se hodí zejména začínajícím podnikatelům.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

TTQ0WajhPqeF

středa, 4. červen 2014
02:12

Ono se i autor rozepisuje o tom co se to podařilo (jako napředklad mě), na kre1tkou dobu opdravu dose1hnout plnohodnotne9ho pasivnedho předjmu. Proble9m je, že i když se ve1m to podařed, tak se neuste1le stresujete, že přesně jak je v čle1nku napse1no, ve1s převe1lcuje konkurence apod On je to opre1vněnfd stres, protože ona konkurence ve1s ve1žně dožene.Jinak souhlas, pasivned předjem jako takovfd neexistuje, člověk na tom mused neuste1le makat. Je1 si prvotně když mi bylo 19 stanovil cedle zedskat pasivned předjem a povedlo se mi to, nicme9ně jsem byl děsně nešťastnfd s tedm všedm. Byl to blbej cedl a dneska už to vedm. Mojed vinou jsem o tento předjem přišel, protože jsem se na to vykašlal a radši šel pracovat potřeboval jsem socie1lned kontakt atd Dneska me1m lepšed cedl, chtěl bych do budoucna pracovat alespoň 1/2 pracovned doby z domova. To je relativně snadno dosažitelne9 a mělo by to i svoje vfdhody.


posted by: TTQ0WajhPqeF (sefp3875z(a)outlook.com) [Odpovědět]