verze pro tisk

Virtuální server a hosting

17. říjen 2011

Chcete si vytvořit vlastní internetové stránky? Pak potřebujete mít také zajištěn webhosting. Ten Vám zajistí příslušný prostor pro webové stránky a také pro emaily a data. Pokud si zajistíte webhosting u kvalitní firmy, pak v rámci něho budete mít zahrnuty email, FTP, databázi, statistiky a mnohé další služby. Pozor si dejte na free hostingy, kde sice nic neplatíte, avšak za to na stránkách budete mít reklamní bannery a navíc tento hosting bude mít zcela jistě méně služeb, častější výpadky a různé technické nedostatky. Do webhostingu se tak určitě vyplatí investovat, vždyť dnes kvalitní webhosting stojí již jen několik desítek korun měsíčně.

VPS hosting

Pro webmastery, kteří chtějí pracovat s více doménami najednou, a to prakticky bez omezení, je lepší zvolit VPS hosting. Jedná se o virtuální server, který se nachází na rozhraní mezi klasickým hostincem a vlastním serverem. Fyzický server je v tomto případě rozdělen na několik nezávislých virtuálních serverů. Výhodou VPS hostingu je například plná kontrola nad serverem, a to včetně SSH přístupu, dále pak také instalace libovolných programů a skriptovacích jazyků či libovolné nastavení aplikací a pracovního prostředí.

Výhody virtuálního serveru

Virtuální server a hosting nabízí například internetový portál vas-hosting.cz. U VPS hostingu máte mnoho výhod, například neomezený datový tok či vyhrazený výpočetní výkon. V případě neúplného vytížení serveru navíc máte možnost řádově vyšší výkon a množství operační paměti. Virtuální server se hodí například i pro provozování specifických aplikací ( herní či voip servery apod.). je zárukou, že vaše data budou v bezpečí a budete mít stabilní výkon. Vyžadujete-li plnou kontrolu nad konfigurací serveru, pak si zajistěte VPS hosting přes portál vas-hosting.cz. Nyní máte možnost si vše vyzkoušet na týden zdarma, neplatíte navíc ani za předinstalaci, všechny účty základních služeb jsou uloženy v MySOL.

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

yTdYrl5Yg3

úterý, 3. červen 2014
23:52

this helps but I'm still awfully cousnfed. the new version (alpha 2) has no password generator that I can find (for OSX). And I still can't figure out how it works. Do I need to open the database every time I need a password, and then copy and paste it to the website? That seems awfully complicated, and not really more secure than my pwords.txt file.


posted by: yTdYrl5Yg3 (oi48kh3zo0s(a)outlook.com) [Odpovědět]