verze pro tisk

Ready made společnosti umožňují mít vlastní s.r.o. během pár hodin

16. únor 2012

Poměrně hodně lidí se v dnešní době vrhá do podnikání. Ponechme stranou, zda je to chytré řešení či nikoliv, problémem, který řeší každý budoucí podnikatel ještě před tím, než se pustí do samotné podnikatelské činnosti, je založení s.r.o.

V České republice je totiž poměrně složitá právní úprava založení s.r.o., což vede k tomu, že je nutné strávit mnoho času získáváním potřebných dokumentů, razítek a formulářů. Založení vlastní společnosti tak zdaleka není otázkou několika málo hodin, celý proces trvá dny či dokonce týdny a člověk si tak do značné míry musí připravit svoje nervy. Naštěstí je již několik let možné založit vlastní společnost tak, že si koupíme ready made společnosti.

Ready made společnosti jsou rok od roku oblíbenější

Popularita ready made společností neustále roste, a to v České republice i celé Evropě, potažmo i na světě. Jedná se o naprosto legální způsob získání vlastní s.r.o. Princip spočívá v tom, že někdo jiný si založí s.r.o a poté ji nabídne dalšímu zájemci k prodeji. Sám vyřídí všechny nezbytné náležitosti, a to včetně splacení základního kapitálu či zapsání do obchodního rejstříku.

Prodej ready made společnosti zabere jen pár hodin

Prodej ready made společnosti je pak již jen otázkou několika hodin. Stačí se osobně setkat s prodejcem, podepsat smlouvu a zaplatit příslušný poplatek, který zpravidla činí 20.000 a více. Následně je už jen potřeba provést změnu v obchodním rejstříku, která trvá od dvou do pěti dnů od podání návrhu na změnu zápisu.

Hlavní devízou je ohromná úspora času

U ready made společnosti je naprosto zásadní úspora času a energie, kterou by podnikatel jinak musel vložit do založení vlastní s.r.o. Během pár dnů tak může začít jednat jménem své vlastní firmy. Do budoucna se dá očekávat, že ready made společnosti začnou mít stále větší oblibu a význam. Zkrátí se tak doba čekání na to, až bude moci zájemce o podnikání začít svoji novou éru.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!