verze pro tisk

Práci ve výškách usnadní pracovní plošina

23. září 2011

V mnoha odvětvích průmyslu a zejména ve stavebnictví naleznou bohaté uplatnění pracovní plošiny. Jedná se o speciální stroje, které dokáží vynést člověka do výšky, kde pak může bez jakýchkoliv omezení a obtíží vykonávat svoji činnost.

Plošiny jsou mnohdy lepším řešením než žebřík či lešení

Při výškových pracích se často používá také klasické lešení. V některých případech je však stavění lešení zbytečně zdlouhavou činností. A právě v tu dobu přichází na řadu pracovní plošiny, které lešení dokonale nahradí. Plošiny mají tu výhodu, že jsou mobilní. Navíc jsou výborné i z hlediska bezpečnosti, riziko pádu z výšky je zde díky koši, který je umístěn v horní části plošiny, naprosto minimální.

V momentě, kdy na svém domě potřebujeme něco opravit a je potřeba se k inkriminovanému místo dostat z výšky, jsou pracovní plošiny nejlepším řešením. Zapomeňte na práci ze žebříku, ten je velmi nestabilní a snadno tak můžete spadnout. A myšlenka, že například kvůli drobné opravě budete několik hodin stavět statické lešení, je špatná.

Použité pracovní plošiny - jak je nakupovat

Pracovní plošiny se dají pořídit za poměrně dobré ceny v bazarech. Použité stroje zde mají obvykle stáří jen kolem pěti let,což zaručuje, že budou spolehlivě pracovat ještě dlouhou dobu. Před samotným používáním je dobré si nechat provést odborný servis plošin. V některých případech je také potřeba použít náhradní díly plošiny. Před nákupem si také vyžádejte příslušnou dokumentaci a informace o stroji.

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

yU3G2ol7Eg

pondělí, 2. červen 2014
21:56

jeej ta baretka je zlate1:) Je to skf4r ako takfd hredbik :DKre1sna farba. Nikdy som niÄŤ nalema v takej farbe...mhmm... moĹľno nabudface. Ale kre1sne fotky :)


posted by: yU3G2ol7Eg (rzcnt7nhx(a)outlook.com) [Odpovědět]